ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

סטינגריי פלורידה (אטלנטי)

סטינגריי פלורידה (אטלנטי)
סטינגריי פלורידה (אטלנטי) שם בעברית:
Florida ray שם לועזי:
Dasyatis sabina שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
דגים אחרים משפחה:
פלורידה מקור:
לפחות 450 ליטר נפח אק' מומלץ:
למגדלים מנוסים בלבד קושי גידול:
עד 45 ס"מ גודל בוגרים:
מעט תוקפני התנהגות:
בשרי סוג מזון:
15 - 30 מעלות טמפ' מומלצת:
6 - 7 pH חומציות מים:

כללי

הסטינגריי פלורידה כפי ששמו מרמז מגיע אלינו מאזור פלורידה ומצוי בנהר סנט ג'ון, הוא חי במקורות מים נוספים באזורים כמו מקסיקו, טקסס ועוד, הסטינגריי פלורידה חי בדרך כלל באזורים של מים מתוקים אבל הוא מצוי גם באזורים של מים מליחים. סטינגריי פלורידה חי באזורים רדודים ובשפכי נהר והוא אחד מזני הסטינגריי של המים המתוקים הקטנים ביותר בעולם. שמו השני הוא סטינגריי אטלנטי (באנגלית- Atlantic Stingray). הסטינגריי פלורידה הוא אחד המינים הפחות גדולים שקיימים, קוטר הדיסק שלו הוא 45 סנטימטרים (לא כולל זנבו). צבע דיסקו הוא חום צהבהב. הסטינגריי פלורידה הוא דג יקר שלא נראה באצרנו.


גידול באקווריום

הסטינגריי פלורידה דור שאקווריום של לפחות 450 ליטר עם תנאי/ערכי מים גבוהים. מידות האקווריום המתאימות לו הן 120 אורך, עומק/רוחב לפחות 55, וגובה החל מ- 50 ס"מ. הסטינגריי פלורידה דורש מצע חולי באקווריום על מנת שיוכל להתחפר ללא בעיה או להיפצע בעת ההתחפרות בחול. דקורציה באקווריום אפשרית אך לא מומלץ שהיא תהיה בקרקעית מאחר וזה לוקח לסטינגריי פלורידה מרחב לשחות ולהתחפר בו, אם מחליטים לשים דקורציה אסור שהיא תהיה חדה מאחר והיא יכולה לפגוע בסטינגריי, דקורציה שתבוא בחשבון הם סלעים חלקים (חלוקי נחל לדוגמה), מסלעה כלשהי, גזעים ושורשים למינהם גם כן יבואו בחשבון. החלפות מים שבועיות של לפחות 30% הן חובה, פילטרציה חזקה של פי 4 מנפח האקווריום דרושה ללא ספק. הסטינגריי פלורידה כמו כל הסטינגרים יאהב זרמים באקווריום, משאבות גלים או יציעת הפילטר יבואו בחשבון לצורך הנושא.


שותפים מתאימים

הסטינגריי פלורידה יאכל כל דג שיכנס לפיו. שותפים מתאימים לו יהיו דגים גדולים ולא תוקפניים במיוחד, דגים כמו גאופגוסים, אוסקרים, ארואנות, טייגר פיש ודגים דומים להם, ניתן לשלבו עם סטינגרים נוספים בגודלו.


זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים אפשרי ואף קל. לזכר יש קלספרים בפלג גופו התחתון.


רבייה

לא ידוע על רבייה בשבי. בטבע הזכר בוחר נקבה ומתחיל לחזר אחריה, הדבר בא לידי ביטוי בהצקות, נשיכות, ותקיפות. לאחר שהוא מצליח לזווג אותה, ולאחר 90-100 יום יוולדו הגורים.


מזון מומלץ

את הסטינגריי פלורידה יהיה קשה מאוד להרגיל למזון יבש, הוא ניזון מאוכל חי או קפוא כמו שרימפסים, תולעי דם ארטמיה ועוד...


שאלות ותשובות


עדני

עלות
כמה עולה סטינגריי פלורידה בוגר?...

כתוב תגובה


בר132

גדל עד 13 ?
הוא גדל רק עד גודל של 13 ס''מ...

כתוב תגובה

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

חזרה לראש העמוד