ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

סטינגריי נהר קוצני

סטינגריי נהר קוצני
סטינגריי נהר קוצני שם בעברית:
Thorny river stingray שם לועזי:
Potamotrygon constellata שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
דגים אחרים משפחה:
דרום אמריקה מקור:
לפחות 500 ליטר נפח אק' מומלץ:
למגדלים מנוסים בלבד קושי גידול:
עד 46 ס"מ גודל בוגרים:
מעט תוקפני התנהגות:
בשרי סוג מזון:
22 - 30 מעלות טמפ' מומלצת:
6 - 7 pH חומציות מים:

כללי

סטינגריי נהר קוצני מגיע אלינו מאמריקה, ממקורות מים מתוקים למנהם. הוא זן שהתגלה יחסית לאחרונה. זהו זה הנחשב לנדיר מאוד בעולם ולכן מעט מאוד ידוע עליו. סטינגריי נהר קוצני נמצא כיום ברשימת הזנים במצב הכחדה של IUCN. בין הסיבות העיקריות להכחדו היא פלישה והריסה של אזורי מחייה טבעיים אשר גורמים לאט לאט להכחדתו. בעקבות הכחדתו הוקמו חוות גידול ושימור של זן זה באזורי המחייה הטבעיים שלו. צבעיו צהבהבים עם עיטורים שחורים קטנים, גודלו הסופי הוא 45-46 סנטימטרים.


גידול באקווריום

הסטינגריי דורש אקווריום תנאי מים טובים ויצבים. הסטינגריי סטינגריי נהר קוצני דורש אקורויום בנפח של כ- 500 ליטרים, שאורכו 150 ס"מ, עומקו/רוחבו: 60 לפחות וגובהו: 50 גם כן, אלו מידות מנימליות. יש לספק לסטינגריי נהר קוצני אקווריום עם שטח קרקעית גדול, ומצע חולי.


שותפים מתאימים

שותפים אדאלים לסטינגריי נהר קוצני יהיו דגים גדולים ממפתח פיו ולא אגרסיביים מידי שיתקפו ואף יהרגו אותו. דגים כמו אוסקרים, אראונות, סטינגרים (בגדולו), גאופגוסים גדולים ודגים דומים. ניתן לשלבו גם עם דגים יותר רגועים כמו דיסקוסים וסקלרים בוגרים שלא יכנסו גם הם לפיו.


זיהוי בין המינים

אפשרי, בעזרת הקלספרים שיש לזכר בחלק התחתון של הדיסק.


רבייה

לא ידוע על רבייה בשבי של הסטינריי נהר קוצני.


מזון מומלץ

את הסטינגריי נהר קוצני יהיה קשה ביותר להרגיל למזון יבש, הוא ניזון ממזון חי וקפוא כמו תולעי דם שרימפסים חיים וקפואים ועוד.


שאלות ותשובות

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

חזרה לראש העמוד