ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

סטינגריי מוטורו

סטינגריי מוטורו
סטינגריי מוטורו שם בעברית:
Motoro Stingray שם לועזי:
Potamotrygon motoro שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
סטינגריי משפחה:
דרום אמריקה, האמזונס מקור:
לפחות 400 ליטר נפח אק' מומלץ:
לא מומלץ למתחילים קושי גידול:
עד 50 ס"מ גודל בוגרים:
נוטה לתוקפנות התנהגות:
בשרי סוג מזון:
23 - 29 מעלות טמפ' מומלצת:
5.6 - 5.7 pH חומציות מים:

כללי

הסטינגריי מוטורו גדל בדרום אמריקה, תפוצתו נרחבת מאוד בנהרות המים המתוקים אשר נמצאים שם, הוא נמצא לרוב באגם האמזונס. הסטינגריי מוטורו הוא הסטינגריי הכי נפוץ אצל המגדלים באצרנו ומחיריו יחסית נמוכים בהשוואה לרוב הסטינגרים הקיימים בתחום. הסטינגריי מוטורו גדל לגודל של 50 ס"מ ומתאפיין בגוף חום חלש עם נקודות צהבהבות חומות על פני גופו. לרוב באקווריום הביתי הסטינגריי מוטורו גדל לגודל של 30 ס"מ קוטר דיסק, אך עם אקווריום ושטח גדול ומרחב שחייה לא תהיה לו בעיה לגדול יותר מ- 30 ס"מ. הסטינגריי מוטורו הינו תוקפני ויאכל מזון בשרי חי וגם ייבש.


גידול באקווריום

הסטינגריי מוטורו דורש אקווריום בעל נפח של 400 ליטר ומעלה, כאשר אורך האקווריום הוא 150 ס"מ גובה לפחות 50 ס"מ וגן עומקו/רוחבו 50 ס"מ ומעלה. הסטינגריי מוטורו כמו כל הסטינגרים נוטה להתחפר בחול, על מנת שהוא לא יפצע ויוכל להתחפר בקלות יש לשים לו מצע חולי או בלי מצע בכלל (יש פה גם עניין של טעם). הסטינגריי מוטורו יחסית מלכלך המון, הוא ידרוש מערכת פילטרציה חזקה יחסית של לפחות פי 4 מנפח האקווריום עם ערכים תקינים ומאוזנים. החלפות מים סדירות של 40% בשבוע הינן חובה. הסטינגריי מוטורו בטבע חי במקומות בהם אין שמש ישירה והוא יעדיף תאורה חלשה ולא חזקה.


שותפים מתאימים

שותפים מתאימים לסטינגריי מוטורו יהיו דגים גדולים שלא יכנסו לפיו מאחר וכל דג שיכנס לפיו יאכל. כמו כן, יש לשלבו עם דגים שלא תוקפניים מידי שלא יפצעו או יהרגו אותו, דגים כמו ארואנות, פאקואים, פיקוקי באס וכו' יהיו נהדרים לשילוב, סטינגירם בגודל כמו שלו גם יהיו מעולים לשילוב.


זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים פשוט ביותר. לזכר יש מתחת ועל יד הזנב קלספרים.


רבייה

רבייה אפשרית, לאחר המון חיזורים של הזכר הוא יהפוך אתה נקבה ויהיה זיווג- הזיווג יערך מספר דקות. לאחר כ- 90-110 ימים הנקבה "תמליט" גורים. יש להפריד את הגורים ולגדל במחיצה באקווריום או באקווריום בו התנאים שווים, יש צורך להעבירם מחשש לקניבליזם מצד ההורים או תקיפות מצד דגים גדולים מהם. יש להאכיל את הגורים בשבועיים הראשונים באוכל חי וכל השאר ייבש/קפוא.


מזון מומלץ

תזונתו של סטינגריי מוטורו תהייה מורכבת אך ורק ממזון בשרי מובחר קפוא או חי. ניתן לנסות להרגילו למזון תעשייתי, אך הדבר לא פשוט ולא כל סטינגרי יסכים. הוא יאכל דגים, תועלים חיות וקפואות, שרימפסים חיים וקפואים וכו'...


שאלות ותשובות


הלל רביבו

שילוב דגים עם הסטינגריים
האם אפשר לשלב עם 2 סטינגריים עם גאופגוסים ? ( פלגריני , אלטיפרונס ואולי גם טפחוס ראש אדום [למטרת רבייה]) (נפח מיכל - 1.50 אורך ) 60 רוחב 70...

כתוב תגובה


מולי מפרש

מחיר ואיפה אפשר להשיג
מה המצב רציתי לדעת אם מישהו יכול לעזור לי במחרים בערך של הסטינגריי ואיפה אפשר לקנות אותם בזול יחסית תודה מראש...

כתוב תגובה


TIKI

עקיצה ארסית
האם זה נכון סטינגריי יש עקיצת זנב...

כתוב תגובה


שלום84

רציתי לדעת האם ניתן לשלב דגים טורפים עם הסטינגריי?
רציתי לדעת האם ניתן לשלב דגים טורפים עם...

כתוב תגובה


nathan1

היכן משיגים אותם
שלום אני הייתי רוצה לדעת מה הסטינגריי הכי זול כמה הוא עולה והיכן משיגים...

כתוב תגובה


רום אברהם

אקווריום
איזה נפח מתאים לזוג סטנגריי...

כתוב תגובה


Malawi man

מחיר
מחיר לפריט...

כתוב תגובה

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

חזרה לראש העמוד