ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

רויאל פלקו

רויאל פלקו
רויאל פלקו שם בעברית:
Royal Pleco (L-191) שם לועזי:
Panaque nigrolineatus L-191 שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
שפמנוניים משפחה:
דרום אמריקה מקור:
לפחות 250 ליטר נפח אק' מומלץ:
לא מומלץ למתחילים קושי גידול:
עד 35 ס"מ גודל בוגרים:
מעט תוקפני התנהגות:
בשרי וצמחי סוג מזון:
22 - 27 מעלות טמפ' מומלצת:
6 - 8 pH חומציות מים:

כללי

רויאל פלקו הוא אחד מסוגי השפמנוניים היפים ביותר, גופו שרירי ודוגמת הצבעים שעל גופו מרשימה מאוד. רויאל פלקו מתאפיין בגוף בצבע חום ופסים שחורים אשר נמשכים לכל אורך גופו. דוגמאת צבעים זאת, בשילוב עם מבנה גופו השרירי הופכים את הרויאל פלקו לאחד מסוגי הפלקו המבוקשים ביותר.


גידול באקווריום

גודלו המקסימלי של הרויאל פלקו הינו 35 ס"מ. נפח מינמלי לגידולו יהיה 250 ליטר. רויאל פלקו הוא תוספת נהדרת לאקווריום הקהילתי ויסתדר עם רוב האוכלוסיות בתת תחום זה. מקורו בנהרות בדרום אמריקה, שם הוא מנצל את כישוריו ונצמד לגזעי עץ השקועים במים עם זרמים. אקווריום צמחיה עם תנועת מים ערה וחמצון גבוה יתרמו רבות לבריאותו של הרויאל פלקו באקווריום הביתי. יש לדאוג לשפע מקומות מסתור, סלעים ועצים באקווריום. חשוב לשמור על ניקיון האקווריום וערכי מים טובים.


שותפים מתאימים

הרויאל פלקו יסתדר עם מגוון רחב של דגים. ממדיו בגודל בוגר ומבנה גופו מותאמים לשילוב עם מגוון רחב של דגים. ניתן לשלבו באקווריום צמחייה קהילתי,ציקלידים מאלווי, טנגניקה, דרום אמריקאי ועוד..במידה ומשלבים אותו עם ציקלידים רצוי שהוא יהיה גדול מהם בכדי שלא יותקף. יש לדאוג למקומות מסתור.


זיהוי בין המינים


רבייה

לא תועדה רבייה באקווריום הביתי.


מזון מומלץ

רויאל פלקו הוא אוכל כל לא בררן שישמח לאכול אצות באקווריום או מזון שוקע יעודי לשוכני קרקעית. שילוב עץ הוא חשוב במיוחד מאחר וטבעו של הרויאל פלקו הוא לנשנש אצות הגדלות על עצים שקועים במים ולחפש מזון בקרבתם. הרויאל פלקו ישמח לנקות את דפנות האקווריום מאצות אשר יגדלו עליו.


שאלות ותשובות


שובל

רויאל פלקו
...

כתוב תגובה


אלמוג

כמה שווה זוג עובד ?
נגיד שקניתי 4 ומתוך זה יצא זוג אז כמה יהיה לי שווה זוג עובד ? תודה...

כתוב תגובה


ינובי

אני רוצה כזה
איפה קונים דגים...

כתוב תגובה


BlueOcean

נפח אקווריום
שלום לכולם יש לי שאלה רק לידע כללי,נגיד אני רוצה להכניס את הרויאל פלקו לאקווריום 50 ליטר (נגיד לא באמת)הוא יחיה אבל יהיה מעוקב גדילה?כאילו נגיד אני רוצה לגדל אותו ב50 ליטר ושיהיה מעוקב גדילה,מה זה...

כתוב תגובה

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

חזרה לראש העמוד