ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

רמירז

רמירז
רמירז שם בעברית:
Ram cichlid שם לועזי:
Papiliochromis ramirezi שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
אמנוניים משפחה:
ונצואלה, קולומביה מקור:
לפחות 40 ליטר נפח אק' מומלץ:
מתאים למתחילים קושי גידול:
עד 6 ס"מ גודל בוגרים:
מעט תוקפני התנהגות:
בשרי וצמחי סוג מזון:
23 - 28 מעלות טמפ' מומלצת:
5 - 7 pH חומציות מים:

כללי

הדג רמירז מגיע אלינו מאגם האורינוקו בונצואלה, הם ציקלידים ננסיים. השם המדעי הרשמי שלהם הוא ramirezi Mikrogeophagus, אבל הם גם מתייחסים אליהם כramirezi Microgeophagus- ramerizi Apistogrammaand וramirezi Papiliochromis. שמות נפוצים כוללים: ציקליד הפרפר, רמירז כחול, רמירז זהוב, רמירז זהוב גרמני, רמירז כחול גרמני, רמירז כחול ורמירז סינגפור, השמות מבוססים על שינויים בצבע,לרמירז הכחול יש כתמים כחולים ססגוניים ופסים שחורים, ישתלב מצוין בסטייל אמזונס.


גידול באקווריום

אקווריום מתאים לגידולו של הדג רמירז יהיה בנפח של 40 ליטר לפחות. דקורציה טובה לאיבזור האקווריום תכיל צמחים,סלעים, מערות, כדים, גזעים ועוד. מקורו של הרמירז באמזונס כך שהוא ישתלב מצוין באקווריום סטייל אמזונס- כלומר מיכל ביוטופ המחקה את תנאי האמזונאס הן במצע, בתאורה האפלולית, בדקורציה שמכילה בעיקר גזעים ומעט צמחייה וכן באוכלוסייה ולכן יבלוט יותר. יש לשמור על איכות מים טובה, לבצע החלפות מים ושאיבות רפש. יש לזכור כי תוחלת חייו של הרמירז קצרה ובאקווריום הביתי לא יחזיק הרבה זמן. צמחייה סבוכה ומקומות מסתור אידיאלים יהיו לו טובים, הפילטרציה צריכה להיות טובה מכיוון שדג זה רגיש לרמת PH קבועה. הדג רמירז יעדיף מים רכים יותר [קשיות נמוכה].


שותפים מתאימים

גודלו המקסימלי של הרמירז הינו 7 ס"מ,לכן, שותפים טובים יהיו קורידורסים, בוטיות, טטרות, משריצי חיים, גורמים, קשתות ודגי קהילה נוספים. ציקלידים גדולים יתקפו אותו ויגרמו למותו. בכללי חברי האקווריום צריכים להיות בגודל דומה ובאותו מזג דגים בגודלו יהיו שילוב יותר טוב הרמירז יתקוף דגים קטנים ממנו, בזמן הרבייה הרמירז יתקוף כל דג אחר שמתקרב גם זכרים אחרים.


זיהוי בין המינים

זכרי הרמירז יהיו צבעוניים יותר מהנקבות, וגם גדולים ורזים מהם, עם תוספות חוטיות בסנפירים שלא זוגיים (גב וזנב) נקבות הרמירז עגלגלות יותר ובטנן אדומה.


רבייה

על מנת להרבות את הרמירז רצוי לגדל מספר פרטים, הרמירז יטיל על משטחים חלקים או בכדים, גזעים, צמחים ועוד. מים רכים יכולים לעודד רבייה. מדובר גם בדג שנוטש את הביצים ואוכל אותם לכן צריך להפריד את ההורים מהמיכל היעודי לרבייה (עם יש) אחרת יאכלו הביצים, לפעמים גם הזכר והנקבה חופרים במצע כדי להטיל את הביצים,יכול להיות שההורים יעבירו את הביצים למקום אחר, לאחר כשלושה ימים הביצים יבקעו ויסתפקו בשק חלמון אבל לאחר חמישה ימים יש להאכיל את הדגיגים במזונות זעירים כגון ארטמיה או מזון יעודי לדגיגים. ניתן לשנות את המזון על פי גודל הדגיגים ועם הזמן לפורר את מזון ההורים ולתת אותו לדגיגים.


מזון מומלץ

הרמירז הינו אונימבור (אוכל כל),מומלץ להאכיל את הרמירז במזון מגוון, ניתן להעשיר את התזונה במזון חי מידי פעם כמו לדוגמא תולעי דם, תולעי קליפורניה אך ורק כתוספת למזון היומיומי!


שאלות ותשובות


stick

תוקף
הרמירז שלי תוקף את הדגים הקטנים וכתוב שהוא מסתדר איתם מה...

כתוב תגובה


hujhujh49

ביצי רמירז
הביצים יכולות לבקוע בלי...

כתוב תגובה


חתול ים1

ליטרים
לא הבנתי הדג צריך 60 או 40...

כתוב תגובה


shani9999001

מחיר
כמה הוא...

כתוב תגובה


amitsecond

נקבת רמירז לא אוכלת
נקבת רמירז שקניתי לפני 5 ימים לא אוכלת.אוכל: sera...

כתוב תגובה


Fish Eilat

הבדלה
איך מבדילים בין זכר ונקבה?ההורים מגנים על הדגיגים כי במשריצי חיים הם מנסים לאכול...

כתוב תגובה


phil

איפה אפשר לקנות אותו?
איפה יש באיזור...

כתוב תגובה


מוריסון

רמירז עם היקלים וגאופגוסים?
אפשר לשלב רמירז עם גאופגוסים...

כתוב תגובה


פרומר

קניית רמירז
מי יודע היכן אפשר לקנות...

כתוב תגובה


Malawi man

רמירז עם דגי קהילה
חבר שלי שואל אם רמירז יסתדר באקווריום 50 ליטר עם גופי ברבוס טייגר בארב פסוסית זברה פסוסית זברה ורודה ושמרלה תודה...

כתוב תגובה


יואלי

הבדלת מין
אך מבדילים במינים ברמירז בצבע...

כתוב תגובה


עיט ניצי

רמירז
יסתדר עם: קרולאוס דמסוני ופה...

כתוב תגובה

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

חזרה לראש העמוד