ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

פלאוור הורן

פלאוור הורן
פלאוור הורן שם בעברית:
Flower Horn Cichlid שם לועזי:
Cichlasoma sp. שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
אמנוניים משפחה:
היבריד, יוצר ע"י בני האדם, דג זה אינו קיים בטבע מקור:
לפחות 170 ליטר נפח אק' מומלץ:
לא מומלץ למתחילים קושי גידול:
עד 35 ס"מ גודל בוגרים:
תוקפני התנהגות:
בשרי וצמחי סוג מזון:
32 - 23 מעלות טמפ' מומלצת:
6 - 8 pH חומציות מים:

כללי

פלאוור הורן הוא דג אשר בא מארצות הברית, הדג הינו היבריד, בעצם הפלאוור הורן נוצר מהכלאה של מספר זנים אמריקאים (הדג לא קיים בטבע כמו לדומה הדג המוכר והחביב "התוכי דם"). בצעירותו של הדג צבעיו "חלשים" יותר, יותר ורודים מאדומים, ובבגרותו הוורוד נעשה אדום חזק וצבע הדג נעשה אפור יותר וה"נצנצים" שעל גופו מתבלים מעט. ציקליד הפלאוור הורן גדל ל- 35 ס"מ ומפתח בליטה על ראשו לרוב (ככל שהבליטה יותר גדולה כך ערך הדג עולה), כמובן שהבליטה תהיה גדולה יותר ואיתה רמת הדג לפי רמתו. קיימים דרגות של פלאוור (באנגלית נוטים לכנות את זה במילה "Class"- כיתה), הרמה הכי נמוכה/ירודה היא זאת דרגה C הבאה שאחריה זאת B ולאחר מכן זאת A בדרגת ה- A יש מספר דרגות A ויש AA והכי גבוהה זאת AAA, ככל שהדרגה של הדג יותר גבוהה כך ראשו/הבליטה תהיה יפה יותר, שובלו יהיה ארוך, ושורת הפרחים שעל גופו תהיה שלמה (ובמקרים של דג ברמה גבוהה תהינה שתי שורות של פרחים). יש מספר זנים של הדג לדוגמה: רד דרגון, סופר רד דרגון בלו דרגון ועוד. עובדה מעניינת על הדג- מאמינים בתאילנד ובמדינות דומות שהדג מביא סגולה ופרנסה ולרוב מגדלים אותו באקורויום לבד בחנויות או בבית וכו'.


גידול באקווריום

את ציקליד הפלאוור הורן צריך לשכן באקווריום של החל מ- 170 ליטר מינימום ללא דקורציה, אם רוצים לתת מעט יופי לאקווריום אז אפשר לשים קוורץ גרוס, מומלץ קוורץ לבן או טבעי (על לבן רואים יותר לכלוכים ואת הצואה של הדג), זה עוזר להבלטת מופע הצבעים של הדג בנוסף רקע כחול או שחור יבליט את צבעיו של הדג וישפר את מופע הצבעים שלו [לפעמים צבע רקע אחר יותר יתאים, תלוי במופע הצבעים של הדג], שימו לב שרקע שחור יעשה את הדג בעל צבעים כהים יותר. פלאוור הורן דורש טמפרטורות גבוהות ( 31-32 מעלות צלזיוס ), טמפרטורות גבוהות גורמות לחילוף חומרים גבוהה ומהיר אצל הדג ומשפרים את צבעיו ואת ראשו, אך הפלאוור הורן יחיה מצוין בטמפרטורות נמוכות יותר (24-28 מעלות צלזיוס). החלפות מים של 60% בשבוע ושאיבות רפש שבועיות ישפרו את איכות המים וכתוצאה מכך איכות הדג תעלה, כמובן שאיכות מים תהיה גבוהה יותר. חומציות המים צריכה להיות 6-8 ( ph ).


שותפים מתאימים

הדג הינו דג תוקפני שיאכל כל דג שקטן ממנו ויאיים על דגים בגודלו ויותר גדולים ממנו. בדרך כלל אנשים מגדלים את הדג על פי שיטת הגידול הנקראת: watt pat, שבשיטה זאת הדג מקבל אקווריום יעודי רק לו בנפח מספק ויותר, ובכך התנאים שהוא מקבל יותר טובים והוא לא יכול להיפגע מקיפות של דגים אחרים וכל מה שעושים באקווריום לרוב האו בא לשפר את איכות הדג (שזה אפשרי רק כאשר הדג באקווריום לבד). הדג הוא דג רגיש וכל נשיכה או פציעה הכי קטנה תוריד מאיכותו ויופיו לכן מומלץ לגדלו לבד ואל באקווריו קיבוצי (מי שלא רוצה לבד אז סביר להניח שאיכות הדג תרד והוא יתקוף וייתקף ע"י דגים אחרים).


זיהוי בין המינים

הבחנה בין המינים די קשה, בדרך כלל הנקבות מעט מעט יותר שמנות מהזכרים ויותר קטנות וצבעם חלש לעומת הזכרים. עם זאת, בדרך כלל לנקבות לא יהיה ראש מרשים כמו לזכר, מעטות הנקבות המפתחות ראש ומחירם יקר מאוד. זכר איכותי יתחיל לפתח ראש כבר מגודל 10-12 ס"מ. לרוב גם איבר המין של הנקבה תהיה בצורת U ושל הזכר בצורת V, לחיצה קטנה על הבטן תחשוף את איבר המין של הדג, הדג לא מומלץ לכאלו שאין להם יותר מידי ניסיון מאחר וזה יכול לעשו נזק בלתי הפיך לדג. פרט קטן לגבי הנקבות- יש נקבות שהפתיעו שהן יותר יפות מהזכרים אך אלו מקרים שלא נראים לרוב.


רבייה

מומלץ לשכן שתי דגי פלאוור מצעירותם יחד, אם יש תקיפות אז צריך לבודד את הנקבה מהזכר עם מחיצה או רשת, הכי חשוב שהדגים לא יאכלו להכניס את הפה שלם דרך הרשת כדי לנשוך אחד את השני. בהטלה הנקבה תטיל על מצע חלק, ( חלוק נחל צלחת שמיועד לזה ) הזכר יפרה את הביצים, ולאחר מכן ההורים ישמרו ויטפלו בדגיגים. הנקבה יכולה להטיל עד 500 ביצים.


מזון מומלץ

פלאוור הורן הוא אוכל כל, מומלץ להאכיל במזון של חברת JBL, טטרה פרו קולור וטטרה ביטס. ישנם מזונות נוספים אך פחות נפוצים. פעם בשבוע יום לפני ההחלפת מים אפשר לפנק את הדג באוכל קפוא יבש או חי: תולעי דם, תולעים קפואות, תולעים חיות וכדומה.


שאלות ותשובות


shani9999001

מה המחיר של פלאוור?
כמה הוא...

כתוב תגובה


אבו נפחא

פלאוור הורן
האם יסתדר עם אוסקר טקסס חייל פיקוק או בי אוראטוס ועוד כמה באקווריום 700...

כתוב תגובה


nisim

יש מצב שהוא יחיה באקוריום 80 ליטר?
...

כתוב תגובה


קובי כהן

הטלת ביצים
כל כמה זמן הם מטילים...

כתוב תגובה


H3N_Rz

מחפש פלואר הורן למכירה לא משנה הגודל העיקר מ3 ומעלה 80 שקל
מחפש שרצים/דג של פלואר הורן למכירה לא משנה הגודל העיקר מ3 ומעלה 80 שקל באזור...

כתוב תגובה


zooo

פלאוור הורן סופר רד דרגון
שלום אני קניתי פלאוור הורן סופר רד דרגון ורציתי לדעת איך הוא ירא שהוא יגדל...

כתוב תגובה


zooo

קניתי פלאוור אורן
רציתי לדעת מידה ועוד..... מה שאתם יכולים לעזור לי זה טוב ...

כתוב תגובה


adir56

מינון מתאים להאכלת פלאוור הורן 20סמ
רציתי לשאול כמה להאכיל אתה פלאוור שלי גודלו 20 סמ ואין לי מושג כמה גרגירים להאכיל אותו וכמה פעמים ביום..ברשותי האוכל של jbl לפלואור הורן הסטייקים החומים האלה..תודה...

כתוב תגובה


פון

פלאוור הורן
מה ההכלאה...

כתוב תגובה


שחף עמוס

חצץ לפלאוור
אני מגדל פלאוור בודד באקווריום (בלי שותפים נוספים) איזה חצץ מומלץ לשים?אני יכול לשים חול לבן? או שחייב משהו עבה יותר כמו קוורץ...

כתוב תגובה


אבו נפחא

שאלה דחופה
אפשר לגדל פלאוור 13 סמ ב70 ליטר עם קרקע ממש גדולה מידות גובה 40 אורך58 רוחב...

כתוב תגובה


לינו

התבלבלתי
בפרופיל כתוב 160 ליטר ולמעלה...

כתוב תגובה

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

חזרה לראש העמוד