ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

שועל מעופף

שועל מעופף
שועל מעופף שם בעברית:
Flying Fox, Siamese Algae Eater שם לועזי:
Crossocheilus siamensis שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
שפמנוניים משפחה:
תאילנד מקור:
לפחות 80 ליטר נפח אק' מומלץ:
מתאים למתחילים קושי גידול:
עד 10 ס"מ גודל בוגרים:
מעט תוקפני התנהגות:
בשרי וצמחי סוג מזון:
24 - 28 מעלות טמפ' מומלצת:
6 - 8 pH חומציות מים:

כללי

דג שועל מעופף (Epalzeorhynchos kalopterus), הינו דג שוכן קרקעית המגיע אלינו מדרום מזרח אסיה (בורנאו) וכן נמצא בתאילנד. הדג הוא אוכל כל (omnivore) ויוכל בשמחה מזון צמחי, בשרי, וכן טבליות שוקעות למנקים. מרבית חובבי הדגים מחזיקים אותו גם כאוכל אצות מדופלם. לעיתים בחנויות ובספרות מבלבלים בין שועל מעופף לבין אוכל אצות סיאמי (Siamese algae eater, Crossocheilus oblongus) - אך לא מדובר באותו הדג. כמו כן יש להבדיל בינו לבין שועל מעופף מזוייף ( False Flying Fox (Garra cambodgiensis) הדג חביב מאוד על המגדלים, במיוחד כאשר הינו "בפעולה" ומחפש בזריזות אחר האצות בפריטי הדקורציה. מראה: שועל מעופף מאופיין בגוף ארוך וצר עם קרקעית שטוחה בדומה לשוכני קרקע אחרים. פס חום-שחור רץ לכל אורך גופו מהעיניים ועד לסנפיר האחורי. מעל פס זה קיים פס נוסף בצבע צהוב-מוזהב ומעליו הגוף הופך לחום. תחתית הדג כסופה-זהובה. בטבע שועל מעופף גדל עד ל- 15 ס"מ, אך בתנאי אקווריום גדל עד 12 ס"מ לרוב. אורך חייו של הדג נע בין 8 ל- 10 שנים בתנאים טובים.


גידול באקווריום

אקווריום מתאים יהיה בנפח של 70 ליטר ומעלה כאשר דג בוגר צריך אקווריום של 120 ליטר. על פי רוב הדג יוכנס לאקווריום צמחיה בעל עלים רחבים ומקומות מסתור וכמובן ישמח לצמיחה של אצות בזכות תאורה חזקה. מבחינת תנאי האקווריום - הדג אוהב pH בין 6 ל- 7.5, וטמפרטורה של 22-28 מעלות.


שותפים מתאימים

שועל מעופף ניתן לגדל כדג יחיד או כדג להקה. התנהגותו משתנה בהתאם לאופי הגידול. בלהקה של שועלים מעופפים ניתן לראות יצר טריטוריאלי, והם עלולים לתקוף דגים אחרים הקטנים מהם לצורך שימור המקום המועדף בתחתית האקווריום. כדג בודד הוא נוטה להתבודד ולא להפריע לדגים אחרים באקווריום.


זיהוי בין המינים

להבדיל מאוכל עצות סיאמי הוא אינו אוכל אצה אדומה.


רבייה

לא תועדה רבייה בשבי.


מזון מומלץ

שועל מעופף הינו אוכל כל. באקווריום הביתי יחפש אצות לנישנוש ושאריות מזון. במידה ואין מספיק אוכל במיכל יש לדאוג להאכילו במזון דפים איכותי או מזון לשוכני קרקעות. הדג ישמח לתוספות טריות כדוגמת תרד וקישוא בתחום הירקות, או תולעי דם וזחלי יתושים בתחום הבשרי. תודה לבעז על כתיבת הפרופיל.


שאלות ותשובות


יובל17

איפה משיגים שועל מעופף
איפה קונים שועל...

כתוב תגובה


amitca

יש לתקן את פרופיל הדג ,חלק חשוב באינפורמציה לא נכון !!!
לאינפורמציה מדויקת : http://www.thekrib.com/Fish/Algae-Eaters/במידה והחלטתם לכתוב פרופיל... לפחות בצעו מחקר קטן לפני שרושמים סתם.אפילו גזור והדבק מוויקפדיה היה יותר טוב במקרה הזה. חבל "דג שועל...

כתוב תגובה


דניאלה

יש אותו בבאר שבע?
וכמה הוא...

כתוב תגובה


גל לוי

צמחייה
אם אני יביא לאקווריום קצת צמחייה הוא יוכל...

כתוב תגובה


Doron

הוא אוכל אצות חוטיות?
שבת שלום לכולם! הזמנתי היום אוכל אצות סיאמי [שועל מעופף] ממה שהמליצו לי על בעיית עצות. הוא בסדר בשביל אצה חוטית? יש לי על הג'אווה מוס ואני רוצה להכניס אותו לפני שהיא תעבור לעוד מקומות או תפגע בצמח ...

כתוב תגובה

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

חזרה לראש העמוד