ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

שיפ פאקו

שיפ פאקו
שיפ פאקו שם בעברית:
Sheep Pacu שם לועזי:
Acnodon normani שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
חריתיים משפחה:
האמזונס מקור:
לפחות 300 ליטר נפח אק' מומלץ:
לא מומלץ למתחילים קושי גידול:
עד 35 ס"מ גודל בוגרים:
נוטה לתוקפנות התנהגות:
בשרי וצמחי סוג מזון:
28 - 22 מעלות טמפ' מומלצת:
7.5 - 5.5 pH חומציות מים:

כללי

השיפ פאקו (בתרגום חופשי "פאקו כבשה") הוא אחד דגי הפאקו היותר נדירים שנמצאים בשוק הדגים, ובין היחידים שיש עליהם מידע מועט כל-כך. מקורו של השיפ פאקו הוא אזורו העמוק של נהר האמזונס. השיפ פאקו מאופיין בגוף כסוף עד גוון של חום ועם פסים אפורים כהים על גופו. גודלו הסופי של פאקו זה הוא 25-35 סנטימטרים.


גידול באקווריום

השיפ פאקו לא מומלץ למגדלים מתחילים למרות שהוא דג חזק ועמיד יחסית. השיפ פאקו דורש אקווריום בסדר גודל של כ- 300 ליטר לפחות עם המון מרחב שחייה במיוחד כאשר שהוא צעיר והוא יאהב לשחות ולזוז המון, מקומות מסתור כמו גזעים, שורשים למינהם וכו' מומלצים מאוד. השיפ פאקו חי בעיקר באזורו התחתון של אגם האמזונס, לכן על מנת לדמות את סביבתו הטבעית יש לשים תאורה עמומה יחסית. צמחייה באקווריום לא תצלח לשרוד יותר מידי מאחר והפאקו יאכל אותה, וסביר להניח שצמחייה מפלסטיק הוא יעקור מהמצע. מצע מומלץ יהיה חול או אבנים גרוסות. יש לשמור על מכסה סגור היטב מאחר ולשיפ פאקו יש נטייה לקפוץ החוצה כמו לדגים נוספים.


שותפים מתאימים

השיפ פאקו הוא דג שיאהב לחיות בלהקה מה שיקנה לו בטחון רב בהרבה, מומלץ להביא להקה של כ- 3-4 פריטים מצעירותם ולתת להם לגדול ביחד. השיפ פאקו בעקרון הוא לא דג תוקפני אך לא יהסס לתקוף דגים קטנים ואף לאכול דגים קטנים ממנו. שותפים מתאימים לאקווריום אתו יהיו דגים בגודלו ואף גדולים ממנו ובאותה רמת תוקפנות. דוגמות לדגים- פאקואים נוספים, אוסקרים, פיקוקים גדולים וכדומה.


זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים לא אפשרי אצל השיפ פאקו.


רבייה

רבייה אצל השיפ פאקו לא ידועה.


מזון מומלץ

השיפ פאקו הוא דג שאוכל כל. בטבע הוא אוכל כל מיני פירות שנופלים למים וצמחים שנמצאים במים, כמו כן הוא יאכל גם שלל דגים קטנים ממנו וחרקים. באקווריום הביתי יש להאכילו במזון ייבש לציקלידים. יש לגוון בתזונתו כמה שיותר ולתת גם מזון צמחי. ניתן "לפנק" את הדג ע"י זה שתינו לו מזון חי פעם בשבוע (מומלץ לפני החלפת מים מאחר וזה מלכלך המון) כמו חזה עוף ושאר הבשרים הדומים. מזון צמחי שיהיה כ"פינוק" זה ירקות כמו מלפפון, ענבים וכו'.


שאלות ותשובות

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

חזרה לראש העמוד