ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

חתול מתהפך דקורוס

חתול מתהפך דקורוס
חתול מתהפך דקורוס שם בעברית:
Clown Synodontis שם לועזי:
Synodontis decorus שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
שפמנוניים משפחה:
קונגו, קמרון- מערב אפריקה מקור:
לפחות 250 ליטר נפח אק' מומלץ:
לא מומלץ למתחילים קושי גידול:
עד 30 ס"מ גודל בוגרים:
מעט תוקפני התנהגות:
בשרי וצמחי סוג מזון:
22 - 27 מעלות טמפ' מומלצת:
6.2 - 7.2 pH חומציות מים:

כללי

החתול המתהפך דקורוס הוא דג מיוחד ומשעשע שקיבל את שמו בזכות צורת השחייה המוזרה והאופיינית שלו, שחייה הפוכה על הגב. דג החתול מתהפך דקורוס מגיד אלינו מקונגו וקמרון שבמערב אפריקה. החתול המתהפך דקורוס הוא דג דיי רגוע אך לעיתים עלול לתקוף ולאכול חסרי חוליות הקטנים ממנו ולכן אין לשכן אותו באקווריום עם חסרי חוליות קטנים. החתול המתהפך דקורוס הינו פעיל לילה בעיקר וביום יעדיף להסתתר בתוך צמחייה או בין סלעים. החתול המתהפך דקורוס הוא דג יפיפה ואהוב בקרב מגדלי הדגים בזכות הגוף הלבן בעל הכתמים השחורים, הראש האפרפר וסנפיריו וזנבו המפוספסים בשחור.


גידול באקווריום

החתול המתהפך דקורוס הוא דג חזק ועמיד יחסית שיוכל לחיות גם במים במצב גרוע. לתנאים אופטימליים יש לשכנו באקווריום שנפחו אינו קטן מ-250 ליטר, וזאת בשל הגודל העצום שהוא מגיע אליו בבגרותו (30 ס"מ). יש לדאוג להחלפות מים תכופות ולהרבה מקומות מסתור כגון סלעים וגזעים. על מנת שדג החתול המתהפך דקורוס יציג מופע צבעים מרהיב מומלץ לשכנו באקווריום עם הרבה צמחיה. טמפרטורה מומלצת לדג החתול המתהפך דקורוס תהיה 24-28 מעלות וחומציות מים בין 6.2 ל-7.2 PH. החתול המתהפך דקורוס יעדיף קרקע חולית ויהיה רגיש להצטברות רמות ניטראט גבוהות.


שותפים מתאימים

החתול המתהפך דקורוס הוא דג דיי רגוע אך עשוי לתקוף דגים קטנים וחסרי חוליות ולכן יש לשכנו באקווריום עם הרבה מ קומות מסתור ועם דגים שגדולים מגודלו הסופי של פיו. החתול המתהפך דקורוס ישתלב יפה באקווריום ציקלידים אפריקאים.


זיהוי בין המינים

קשה מאוד להבדיל בין המינים של החתול המתהפך דקורוס, אך בדרך כלל צבעי הנקבה יהיו דהויים יותר והיא תהיה מעט גדולה ועגלגלה יותר מהזכר.


רבייה

לא תועדה רבייה באקווריום הביתי אך ידוע שהחתול המתהפך דקורוס הינו מטיל תפזורת.


מזון מומלץ

החתול המתהפך דקורוס הינו אוכל כל ויאכל גם מזון יבש. ניתן לפנקו בתולעי דם ומזון חי פעם-פעמיים בשבוע.


שאלות ותשובות

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

חזרה לראש העמוד