ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

בנטוכרומיס טריקוטי

בנטוכרומיס טריקוטי
בנטוכרומיס טריקוטי שם בעברית:
Benthochromis tricoti שם לועזי:
Benthochromis tricoti שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
אמנוניים משפחה:
אגם טנגיקה, אפריקה מקור:
לפחות 350 ליטר נפח אק' מומלץ:
לא מומלץ למתחילים קושי גידול:
עד 30 ס"מ גודל בוגרים:
שקט ורגוע התנהגות:
בשרי וצמחי סוג מזון:
24 - 27 מעלות טמפ' מומלצת:
7 - 8.5 pH חומציות מים:

כללי

הבנטוכרומיס טריקוטי הוא דג מדהים, שבתנאים טובים יציג מופע צבעים מרהיב! עם גוף בצבע כחול סגלגל, כתם צהוב בוהק על הסנטר וארבעה פסים אופקיים בצבע כחול זרחני על גופו, הבנטוכרומיס טריקוטי נחשב לאחד מהדגים היפים והמבוקשים ביותר מאגם טנגיקה. הבנטוכרומיס טריקוטי הינו דג איטי וחששן שיעדיף לברוח מאשר להילחם חזרה.


גידול באקווריום

הבנטוכרומיס טריקוטי זקוק לאקוויום בנפח 350 ליטר לפחות, וערכי מים טובים. יש לבצע החלפות מים של 20%-35% לפחות פעם בשבועיים. הבנטוכרומיס טריקוטי חיי בעיקר בקרבת פני המים ויש לספק לו מרחב שחייה רחב בחלקו האמצעי של האקווריום. את הבנטוכרומיס טריקוטי יש לשכן בלהקות המונות 5 פריטים לפחות על מנת שירגיש בטוח. טמפרטורה מתאימה לבנטוכרומיס טריקוטי תהיה בין 24 ל27 מעלות, ורמת חומציות שבין 7.0 ל-8.5.


שותפים מתאימים

מטבעו הבנטוכרומיס טריקוטי הינו דג שקט ורגוע וישחה לאט ובאצילות באקווריום. אין לשכן אותו עם דגים תוקפניים משום שהם עלולים לתקוף ולפצוע אותו. שותפים מתאימים לבנטוכרומיס טריקוטי יהיו ציקלידים רגועים מאגם טנגיקה. יש לשכנו בלהקה המונה 5 פרטים לפחות על מנת שירגיש בנוח ויציג מופע צבעים מרהיב.


זיהוי בין המינים

הזיהוי בין המישנים של הבנטוכרומיס טריקוטי קל. הזכרים צבעוניים והנקבות אפורות-חומות. בנוסף זכרי הבנטוכרומיס טריקוטי גדולים במעט מן הנקבות.


רבייה

הבנטוכרומיס טריקוטי הינו דוגר פה. הנקבה מטילה את הביצים על משטח חלק כגון סלע או בתוך תל חול שנבנה ע"י הזכר ולכן כדאי שקרקעית האקווריום תהיה חולית עם אבנים שטוחות וחלקות. הנקבה מטילה כ-12 ביצים בזו אחר זו כשהזכר מפרה כל אחת בנפרד. הדגיגים ניזונים משק החלבון במשך עשרה ימים, בשלב הזה הם עדיין נמצאים בפה של האם משום שהם עדיין לא יודעים לשחות. לאחר כחודש בערך הדגיגים יהיו גדולים וחזקים מספיק בשביל לצאת מהפה של האם. יש להאכיל את הדגיגים של הבנטוכרומיס טריקוטי בארטמיה מובקעת או במזון לדגיגים.


מזון מומלץ

בטבע הבנטוכרומיס טריקוטי ניזון מחסי חוליות קטנים ופלנקטון. יש להאכיל את הבנטוכרומיס טריקוטי במזון בשרי יבש ולשלב עם מזונות קפואים. מזון עשיר באצת הספירולינה יתרום רבות לחיזוק הצבעים של הבנטוכרומיס טריקוטי.


שאלות ותשובות

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

חזרה לראש העמוד