ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

פגי תוקף של אוכל

AQUATICAN


שלום לכולם , סתם מחשבה שעלתה לי רק עכשיו לראש משום מה , הדגים שלי אוכלים כל מיני סוגים של מזונות שערבבתי אותם , לכל קופסא מן הסתם יש את הפג תוקף שלה (רובם נקנו לא מזמן אז אין בעיה).


 


בכל אופן , אם התוקף של האוכל עובר אני אמור להפסיק לתת להם מהאוכל הזה או שהוא עדיין לא יאבד מטריותו?


 


רציתי לדעת כי יש לי חתיכת כמות של אוכל ואני בספק אם זה ייגמר לי עד התוקף שרשום על הקופסאות

 · 

רועי_מתן - מגדל מומחה


לא הייתי ממליץ על האכלה עם אוכל שפג תוקפו

 · 

AQUATICAN


מן הסתם שלא , אבל ערבבתי כל מיני סוגי אוכל , כל אחד מהם נקנה בתאריך אחר , מאיפה אני אמור לדעת עכשיו מתי נגמר התוקף?

 · 

בעז


חברים יקרים,


אחת ולתמיד - פגי תוקף של מזון (ותרופות, והשד יודע מה עוד).


באופן כללי - ישנם סוגי מזון ותרופות להם פגי תוקף הנובעים מסיבה של פירוק החומר הפעיל. זה נכון לתרופות בתרחיף - חומר שקיים בתוך נוזל - להבדיל מתמיסה שבה החומר מפורק לאלקטרוליטים ותרכובות שונות. דוגמה לתרחיף - תכשירי סייקל הכוללים בקטריות, דוגמה לתמיסה - אופטלגין נוזלי לבני אדם.


ישנם מוצרי מזון ותרופות אשר עלולים להתקלקל (פירוק חיידקי של החומר) לאורך הזמן - דוגמה קלאסית - מוצרי חלב. החיידקים קיימים בהם מלכתחילה, ולאט לאט הם מפורקים (החלב "החמיץ").


ו... ישנם מוצרי מזון ותרופות שאינם אמורים להתפרק אלא לאחר תקופות ארוכות מאוד - זה נכון למוצרי מזון מוצקים, ובאופן כללי - לכל דבר שאינו נשמר בקירור (הקירור נועד להאט התרבות חיידקים, אם לא צריך קירור הרי שלא צפויה התרבות חיידקים).


 


אז מה כל ההקדמה הזו אומרת?


מזון יבש (שזה מה שהעץ הזה עוסק בו) לא באמת צפוי להתקלקל. כמו שניתן לאכול ביסלי/במבה לאחר תאריך התפוגה, כך ניתן להאכיל דגים במזון שפג תוקפו. כמובן לא צריך להגזים עם זה, אבל עד שנה לאחר תאריך התפוגה - לא צפויה בעיה.


להבדיל - תכשירי סייקל שפג תוקפם - לא שווים יותר כלום.


 


ולמי שממש רוצה לדעת - כן, גם אקמול / אנטיביוטיקה יבשה - אין ממש משמעות לפג התוקף. הסיבה העיקרית לפגי תוקף על מוצרים אלו היא כדי שנקנה חדשים.


לפני שמישהו מתרעם כנגדי - הכל בגבולות הסביר. אני אישית לוקח (ונותן לילדי) אקמול שפג תוקפו עד שנה לאחר הפג תוקף. לאחר מכן - כבר עדיף לקנות חדש.


 


סיכום - ערבבת כמה סוגי מזון? אם תגמור את המזון המעורבב תוך שנה אין בעיה. רק אל תערבב אותו עם מזון חדש שתקנה עוד שנה...

 · 
1 אנשים אהבו את זה

AQUATICANויישאר אוכל אני אזרוק אותו ואקנה מחדש, תודה יש לי זמן , התוקף שלהם הוא לעוד שנה מה שאומר שיש לי שנתיים כדברייך, מספיק זמן כדי לסיים את כל המיכל שיש לי, במידה ויישאר אני אזרוק את מה שנשאר ואקנה הכל חדש, תודה

 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

 

חזרה לראש העמוד