ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

קלציום במים

יאיר הנסיך


נשפך לי קלציום למים בטעות בסביבות  250 מ"ל לאקווריום 100 ליטר ולדגים נהיה נקודות לבנות והם מתגרדים על האבנים והוצאתי את הדגים וטיפלתי בהם בתרופה נגד נקודות לבנות ועבר להם ואחר כך החזרתי אותם למים ועוד פעם ניהיה להם נקודות לבנות והם מתגרדים וכנראה שיש במערכת הרבה קלציום עכשיו מה עושים לגבי זה במצב שיש לי אלמוגים גם באקוורים?

 · 

elad.d 1


מה מצב הקלציום במיכל ? אתה יודע שקשה להיפטר מהקלציום...

כנראה כשהוצאת את הדגים המים עדין נגועים בנקודות לכן בכול החזרה למיכל המערכת החיסונית תתערער והטפיל ימשיך לחזור... או שהשינוי גרם להם שוב לקבל נקודות .

בריף אין הרבה מה לעשות עם נקודות... באיזה דגים מדובר ?

לגבי החומר... תנסה לעשות החלפות מים קטנות, כל 48 תעשה החלפה של כמות מים קטנה ( ל 100 ליטר גג 10 ליטר כל החלפה) תחזור על זה במשך 3 פעמים ותבעשה בדיקה, כשכול הרמות יגיעו למצב תקין (אפילו 470) ואם זה לא מסתדר תמיד אפשר לבדוק אלקליניטי ואם ניתן אז להוסיף ע"מ שהקלציום ירד...
אבל אני מבין שהבעיה היא הדגים... אז תפרט איזה אלמוגים יש במיכל ואיזה דגים ? ואך נישפך בקבוק שלם ? 

 · 
1 אנשים אהבו את זה

יאיר הנסיך


3 פרקולות 2 אלמוגיות נתחן סקופה ובננה ואלמוגים רכים וLPS ופטריות וסבלות וכמו שאמרתי נשפך בטעות חבר שם לי במקום מים שם לי קלציום

 · 

elad.d 1


הם אוכלים כרגיל ? מה מצבם ? לכמה זמן עשית טיפול לדגים ? איזה טיפול עשית ? מה המליחות ? בריף אין יותר מדי מה לעשות, תקווה שהדגים יתגברו לבד... תאכיל בשום (למרות שזה לא הפתרון אבל זה רק יכול לעזור) תוריד בהדרגה למליחות 1.024 . בגלל שהדגים שהזכרת יכולים להתגבר על המחלה הנ"ל לבד וכבר עשית להם טיפול בקרנטינה אין הרבה מה לעשות . אלא אם בא לך לנסות לאפס את הערכים במיכל הראשי ולעשות להם שוב טיפול בקרנטינה, ולקוות לטוב .

בהצלחה

 · 
1 אנשים אהבו את זה

רועי_מתן - מגדל מומחה


כל יומיים תחליף 10 אחוז עד שהערכים יחזרו לנורמה...

עם הנקודות הלבנות אין ממש מה לעשות, תקווה שיתמודדו עם זה, כל עוד לא תטפל במיכל עצמו הנקודות יחזרו...

בהצלחה.

 · 
1 אנשים אהבו את זה
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

 

חזרה לראש העמוד