ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

רפש לא ידעתי עד היום מה זה?

דולפין זה לא דג


אוקיי תמיד הייתה לי אהבה לדגים אבל שהייתי יותר צעיר הייתי חובבן ולא מנוסה היום יש לי אקווריום קטן עם פילטר ומשאבת חמצן לאחר שאתמול השריצה לי גופי אז החלטתי להביא עוד אחת וכעת היא בתא השרצה רציתי לדעת אם כדאי לי לשים אותה עכשיו או יותר מאוחר שתהיה ממש בשלה התחלתי לקרוא מאמרים בנושא גידול דג נוי והבנתי שבערך כל שבוע צריך להחליף מים באקווריום ולשאוב רפש ראיתי שאפשר לבנות אחד אז מה שאני צריך לעשות זה לחבר צינור לשלושת רבעי בקבוק (בפקק) להכניס את הבקבוק למים ללחןץ והמים והרפש ישאבו ?

 · 

דולפין זה לא דג


אשמח אם תענו בהקדם האפשרי

 · 

Dolev Chen


שואב רפש אפשר לקנות בחמישה שקלים באיביי. עושה את העבודה לחצי שנה - שנה.

 · 

דולפין זה לא דג


ואיך משתמשים בו?

 · 

Dolev Chen


צירפתי תמונה של שואב רפש מהסוג הזול. כל הזולים נראים כמעט אותו דבר חוץ מכמה שינויים קלים. את סוף הצינור שנראה כמו חצי בקבוק מכניסים לאקווריום. את קצה הצינור השני מכניסים לאן שאתה רוצה להוציא את המים (דלי/כיור/החוצה). חשוב שפתח השאיבה יהיה גבוה מפתח היציאה, אחרת שואב הרפש לא יצליח לשאוב. כדי להפעיל את שואב הרפש צריך לפמפם (ללחוץ ולעזור, ללחוץ ולעזוב...) בחלק הכחול. לאחר שהתחילו לצאת המים לא צריך לגעת בזה יותר, הם ימשיכו לצאת לבד כל עוד גובה קצה הצינור השואב גבוה מקצה הצינור המוציא. תוכל בינתיים לעבור על הקרקעית והדקורציה ולשאוב רפש.

אם אתה מחזיר מים עם שואב רפש (כי אפשר גם עם צינור). אתה שם הפעם את החלק במי הדלי את החלק ששאב ובאקווריום את החלק שהוציא. עושים את אותה פעולה רק הפוך - הפעם מים מהדלי יגיעו לאקווריום. חשוב להקפיד שגובה החלק ששואב (זה שנראה כמו חצי בקבוק וכעת טבול במים שבדלי) יהיה גבוה מהחלק המוציא (שכעת מעל או בתוך מי האקווריום). 
אם אתה משתמש בדלי כשאתה מוסיף את המים החדשים, תזכור לשים בהם אנטיכלור במינון שמתאים רק למים החדשים, ואז לחכות 20 דקות לפני שמכניסים אותם למים. אם אתה משתמש בצינור מברז, תוסיף מהר אנטי כלור לתוך האקווריום במינון שמתאים לכל האקווריום. אם אתה משתמש בצינור ששואב מתוך אמבטיה שמילאת, שים אנטיכלור במינון שמתאים לכל מה שמילאת בה ותוחכה 20 דקות (בדיוק כמו עם דלי).

זהו, אם יש לך שאלות נוספות נשמח תמיד לענות לך. בהצלחה!   · 

דולפין זה לא דג


תודה עזרת לי מאוד

 · 

Dolev Chen


בכיף 

 · 

ניר חזיר


עזרת גם לי על הדרך..תודה רבה!

 · 

Dolev Chen


 · 

דולפין זה לא דג


אבל אם אני מחזיר את המים (_מהדלי) הם לא יחזרו עם רפש

 · 

דולפין זה לא דג


והאם אחרי ששמתי אנטי כלור בדלי וחיכיתי 20 דקות אני אוכל לשפוך את המים עם האנטי כלור לאק' כשהדגים באק'

 · 

Dolev Chen


למה שיחזרו עם רפש? המים הם מי ברז (בתוספת אנטיכלור). עם המים הישנים מומלץ להשקות את הצמחים, הם דשן מצויין. את המים החדשים שופכים לאקווריום עם הדגים כמובן (מחליפים רק 20%-25% מהמים, הדגים עדיין בפנים.

 · 

דולפין זה לא דג


 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

 

חזרה לראש העמוד