עמוד הבית פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות דגים מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

פחם פעיל באקווריום

AQUATICAN


שלום לכולם.

אני משתמש בפילטר FLUVAL FX6 לאקווריום שלי עם פחם פעיל MATRIX CARBON של חברת SEACHEM תקופה יחסית די ארוכה לאחר שאיש אחד בחנות המליץ לי בזמן קניית הפילטר להשתמש בו וטען שהוא פחם ברמה גבוהה מאוד ושיש לו ניסיון של 20 שנה עם אקווריומים אז כך עשיתי, בכל אופן.. מאז אין לי תלונות והאקווריום שלי נקי ברמות מטורפות.

לפני כמה ימים הגיע זמן החלפת הפחם הפעיל אצלי באקווריום וברגע שהגעתי לאותה החנות היה שם מישהו שטען כי פחם מסוג CHEMI PURE הוא גם יותר זול ממנו בהרבה וגם הסינון שלו ברמה הרבה יותר טובה משל MATRIX CARBON כי הוא טען שהוא עשה איזשהו ניסוי אין לי מושג מה , וראה שכמיפיור הצליל את המים הרבה יותר מהר מאשר המטריקס של סיכם , בכל מקרה , לא השתכנעתי יותר מדי , קניתי את שניהם והחלטתי לערוך בעצמי את הניסוי בבית.

מילאתי שתי כוסות תה רגילות במי האקווריום המלוכלכים מהפילטר לאחר שפירקתי אותו , הוספתי את אותו משקל מדויק של אבני הקרבון לתוך כוס (שקלתי 0.10 גרם על משקל דיגיטלי משניהם) וברגע ההוספה של שניהם הפעלתי טיימר של 3 דקות.

על פניו המים יחסית היו צלולים גם ככה הם לא היו עכורים או משהו כזה לכן היה לי קשה לדעת איזה טוב מביניהם יותר , אבל מה שכן שמתי לב אליו ומשך את תשומת לבי היה ששמתי לב שבכוס הפחם של MATRIX CARBON הפחם שקע מיד לקרקעית הכוס והחל בתהליך של שובל שנראה כמו תסיסה כלשהי מתחתית הכוס ועד למעלה.

לעומת זאת בכוס של הכמיפיור לא ראיתי פעילות כזאת של תסיסה ואף שחלק מהגרגרים של הקרבון צפו על פני המים שמילאתי בכוס ורק חלקם שקעו עד לקרקעית. 

בכל אופן רציתי לשאול ולהתייעץ ולדעת אם התסיסה הזאת מעידה על כך שהפחם של המטריקס פעיל יותר מהפחם של כמיפיור ע"מ שאדע איזה מהפחמים נותן את התוצאות הטובות ביותר ובאיזה כדאי יותר להשתמש , כי מבחינת מחיר הכמיפיור עולה בקושי 70 שקל והמטריקס קרבון עולה 120 שקל.

מחפש דעה של מומחים רציניים בתחום האקווריומים. 

תודה לעוזרים.

AQUATICAN


תודה בכל זאת , יש מישהו שיכול לעזור?

גיא מינאי125


דן אם אתה לא מבין בנושא אין כל טעם שתכתוב הודעה בעניין

ובנושא הזה אני חושב שאתה צריך לעשות את הניסוי בעצמך כלומר לשים לתקופה מסויימת את המטריקס קרבון ולאחר מכן תשים את הכמיפיור 
דרך אגב, אם תוחלת החיים של אחד מהם ארוכה יותר אני ממליץ לך ללכת עליו 

נ.ב 
מדוע אתה שם בפילטר פחם פעיל על בסיס קבוע?
יש גזעים במיכל?
לפי דעתי אתה יכול להוציא את הפחם מהפילטר אם אין גזעים או תרופה שאתה צריך לספוח מהמים ובמקום הפחם לשים עוד מדיות

אין לי את הניסיון עם שתי החברות כך שאני לא יודע להשוות 
בהצלחה

דייב - חבר צוות


כימי פייור זה פחם מעולה מניסיון שלי שהיתי צריך לספוח צבע מגזעים או תרופה שהיתה במים שלצורך זה מלכתחילה מיועד השימוש בפחם כי אחרת אין סיבה להשתמש בפחם באופן קבוע ועדיף כמו שכתבו לפני במקום שתופס הפחם להשים מדיות ביולוגיות במקום הפחם!
ולגבי השאלה מה גרם לפחם מסוג מסוים לגרום לתגובה שונה במים אין לי תשובה.
 רק שאני יודע שכימי פייור הוא מוצר מעולה להצליל את המים אם יש בהם צבע שגזעים מפרישים או תרופה שצריך להוציא מהמים.
בשאר הזמן להכניס פחם לפילטר לדעתי זה ביזבוז כסף!
מקווה שעזרתי.

AQUATICAN


יש לי גזע אחד גדול במיכל , תרופות אין לי צורך לתת כרגע , כל הדגים בריאים

דייב - חבר צוות


אז בגדול אין סיבה להשתמש בפחם.

kad_idan


גם לדעתי מיותר להשתמש בשוטף וחבל על הכסף,גם אני השתמשתי הרבה זמן בפחם והיום לאחר כמה שנים בלי אני יכול להגיד שבאמת מיותר
במידה ומקפידים על החלפות מים,שאיבת רפש ונקיון פילטרים בזמן.

פחם סופח גם מינרלים שחיוניים לדגים ויש סברה שזה אחד הגורמים למחלת החור בראש.

הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

 

חזרה לראש העמוד