ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

קובלט - ברייט בלו

AQUATICAN


שלום לכולם , באקווריום שלי יש דג ברייט בלו שנמצא אצלי כבר בערך 6 שנים, אתמול במקרה הראיתי את התמונה שלו למישהו שהוא די תותח בתחום ואמר לי שייתכן שיש לו טפיל מעיים כי הבטן שלו טיפה שקועה , מאחר שזה הדג היחידי שעוד נותר לי מאז האכלוס הראשוני של האקווריום כי מאז מתו לי הרבה דגים והחלפתי והוספתי ושיניתי וגם פיתחתי הרבה ניסיון מאז , כל שאר הדגים נראים בסדר גמור ואני גם מאכיל את כולם בכמות לא קטנה של אוכל וכמובן משתמש בהרבה סוגים של אוכל צף וגם שוקע. 

בכל מקרה הברייט בלו לא מתנהג כאילו שהוא חולה במשהו כי הוא אוכל ופעיל מאוד ואפילו מרשה לעצמו לרדוף אחרי דגים אחרים לפעמים ככה שעל פניו הוא נראה בריא לחלוטין, לגבי הבטן הייתי רוצה לדעת אם יש מצב שבאמת הוא סוחב איתו איזשהו טפיל מעיים או שלא , כי שאר הדגים בסדר גמור וכמו שאמרתי הוא היחידי שנותר לי מהתקופה שבה לא היה לי ניסיון וסביר להניח שאולי הוא לא טופל טוב אבל זה עדיין מוזר לי כי כבר 6 שנים יש לי אותו והוא לא מראה שום סימני מחלה.
גם מוזר לי שיהיו טפילים במים מאחר ואני משתמש בפילטר UV.

במידה ויש סיכוי לטפיל מעיים הייתי רוצה לדעת איך אוכל לטפל בה כי לא הייתי רוצה למהר לפורר כדורי פלאג'יל לתוך האקווריום.
אם יש איזושהי דרך נוספת אשמח לשמוע עליה.

שוב רציתי להזכיר ולציין שזה הדג היחידי באקווריום שהבטן שלו כביכול טיפה שקועה , כל שאר הדגים די שמנים ויפים עם צבעים בוהקים.

תודה. · 

אורן1807 - חבר צוות


לא ציך לפורר, לוקחים כמות קטנה של הכדור באותו יחס בערך של כמות האוכל שאתה נותן, ממוססים את הכדור בתוך כוס עם מים ולאחר שנמס מוסיפים אוכל וממתינים מספר דקות עד שהכדור יספג באוכל.
נתינה יום כן יום לא במשך 7 ימים.

 · 

AQUATICAN


כן אבל השאלה היא אם בכלל יש צורך לתת לו את זה , כי לפי איך שהוא מתנהג והעובדה שיש לי אותו כבר 6 שנים אני בספק עד כמה זה נכון

 · 

אורן1807 - חבר צוות


כנראה שהדג לא אוכל מספיק תגדיל את כמות האוכל ותעקוב אחרי צבע הצואה.

 · 

ניאון טטרה


אני לא חושב שאתה צריך לעשות טיפול, האקווריום לא צריך את זה, אם אתה אומר שהדג אוכל אז לא רואה סיבה לטפל.
הרזון שאתה מתאר(במידה ויש,אני לא רואה כלום בתמונות) נגרם אולי ממחלה בעבר או בטיפול יתר עם תרופות, גם זה פוגע בדג.
כל עוד הדג אוכל מספיק אין סיבה שהוא יהיה רזה, ורק לידיעה הרזון שהדג מקבל במחלת מעיים לא קורה בגלל שהוא לא אוכל, אלא בגלל שהמעיים שלו נאכלות מבפנים ע"י הטפילים

 · 

AQUATICAN


זה העניין שאני נותן "המון" אוכל , לדעתי אפילו יותר מדי , וברגע שאני נותן אוכל הוא מיד מתנפל עליו , הוא לא דג אדיש בכלל, הוא אפילו רודף אחרי אחרים, אם הוא היה חולה אז הוא לא היה מתנהג ככה , ובגלל זה אני שואל חוות דעת של אחרים לפי התמונה מה הם חושבים. אם הבטן שלו אמורה להיות ככה אז סבבה , רק רציתי לוודא שאני לא יוצא טמבל.

 · 

AQUATICAN


זהו , זה בדיוק מה שחשבתי לעצמי , אם הוא היה חולה בכלל במשהו , הוא לא היה חי אצלי במשך 6 שנים , מחלה זה לא דבר סטטי שעוצר במקום , מחלה הייתה מראה עוד סימנים על הגוף שלו ובהתנהגות שלו, מדובר פה בדג פעיל מאוד ששוחה כרגיל אוכל כרגיל ודי היפראקטיבי הייתי אומר

 · 

AQUATICAN


אה אגב , בכל הזמן הזה שבו יש לי את האקווריום נאלצתי אולי פעם אחת להשתמש בתרופה תרופה , לרוב השתמשתי רק בקוסטה מד או בזמן האחרון בMELAFIX שזה טבעי ולא פוגע כמו תרופה , מעולם לא היה לי יותר מדי צורך בכל מקרה להשתמש בתרופות כי כמו שרשמתי יש לי מערכת UV אז הדגים שלי אף פעם לא הגיעו ממש למצב של חולי, הפעם היחידה שאותה תיארתי השתמשתי בתרופה נגד נקודות לבנות כשעל אחת הבוטיות שלי שמתי לב להתפתחות המחלה זמן קצר אחרי שהבאתי אותה מהחנות, מעבר לזה היה לי צורך להשתמש בתרופות סבתא האלה רק מידי פעם לחטא בגלל פציעות ונשיכות ולא יותר מזה.

 · 

ניאון טטרה


דווקא הקטע שמחלה לא יכולה להיפסק באמצע הוא לא נכון, יכולים להיות מקרים של דג שחלה באיזה מחלה והצליח להתגבר עליה אך לא להשמידה לחלוטין.
הדג הופך לנשא ויכול בהמשך חייו לחלות שוב במחלה

 · 

AQUATICAN


אוקי... אז סימן שהדג שלי יכול להיות פצצה מתקתקת שיום אחד תדביק את כולם באקווריום?

 · 

ניאון טטרה


סימן? לא ממש. כתבתי שייתכן שדג יכול להיות נשא, מפה עד לפצצה מתקתקת הדרך ארוכה למדי 

 · 

AQUATICAN


הבנתי , אז כל עוד הוא מקבל את התנאים הכי טובים הוא יחיה באושר ועושר וכושר ולא ידביק אף אחד? טוב לדעת.

 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

 

חזרה לראש העמוד