עמוד הבית פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות דגים מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

דג קרב פעם היה הרבה יותר ערני ושוחה ועכשיו יושב על הקרקעית):

Bar


הדג קרב שלי היה דג מאוד שמח ושוחה ובימים האחרונים ראיתי שהוא התחיל לייצר קן בועות שוכב כל הזמן על הקרקע לא פורס את הסנפירים שלו..
כשבאים אליו הוא מתרומם אלייך ועולה למעלה אבל חוץ מזה נשאר בתחתית .. האח יש קשר בין קן הבועות לרמת האנרגיה של הדג או שאני צריכה להתחיל לדאוג ממחלות? 

ניאון טטרה


שלום בר  וברוכה הבאה לפישי.
בכמה ליטר הוא נמצא? 

Bar
Bar


לא בטוחה כמה ליטרים זה, אבל זה היה האקווריום הבינוני מבין השלושה שבחנות. הטלפון בתמונה להשוואה .. התפתח לו לפני יומיים מין אבקה לבנה על אחד הזימים שלו, והיום גם על האחד השני.. נראה כמו מעין אבקה אפורה לבנה דמוי קורי עכביש אבקיים.. 

Bar


יש לי דג קרב בצנצנת שיש לו קולומנריס! איך אפשר לעזור ?? שמעתי ששמים לו מלח במים

ניאון טטרה


תצטרכי טיפול תרופתי, הבעיה שכל תרופה שתקני תספיק להרבה יותר מנפח האקווריום הקטן שלך והתרופה סתם תישכב אצלך בבית עד שיעבור לה התוקף (תרופות טובות יכולות להספיק גם ל3 שנים)אם את יכולה למצוא פה מאחד החובבים שיתן לך כמה מ"ל בשבילך שלא סתם תבזבזי כסף על תרופה שלא באמת תשתמשי בה.
 אם בכל אופן את תקני תרופה אז אני מציע לך לברר על "קופראמין" ולבדוק לכמה זמן הוא מספיק,אם אני זוכר נכון זאת תרופה שמספיקה לכמות יפה של שנים

Bar


אמרו לי בחנות שהתרופה לא תהיה מועילה אם הדג בצנצנת של 5 ליטרים, ותרופות מועילות רק כאשר יש גוף חימום וחמצן.. זה נכון ??

ניאון טטרה


אין בדברים שהוא אמר שום היגיון,אם תרופה יכולה לטפל ב100 ליטר אין שום סיבה שהיא לא תטפל ב5 ליטר, פשוט המינון יהיה הרבה יותר נמוך. אך אני חייב לסייג שבתרופה(קופראמין) שנתתי לך המינון חייב להיות מאוד מדויק.
לגבי החמצן זה היה נכון אם הדג קרב היה נושם חמצן מומס אבל מאחר שהוא נושם אוויר אטמוספרי אז גם לחמצן אין פה שום חשיבות.
לגוף חימום אין שום קשר, אני מניח שהוא התכוון להאצת מחזור חייו של ה"טפיל" בדומה למחלת נקודות לבנות, הבעיה שפה בכלל מדובר על חיידקים ולא על טפילים

Bar


אוקיי, אקפוץ לחנות חיות בראשון אמשיך לעדכן תודה!

הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

 

חזרה לראש העמוד