עמוד הבית פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות דגים מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

2 דגי קרב סיאמים

Lior


היי יש לי אקווריום בנפח 30 ליטר עם פילטר וחצץ אבל ללא צמחייה. ובו יש שני דגי קרב סיאמים, זכר ונקבה. אני רואה שהזכר רודף אחרי הנקבה אבל הנקבה דוחה אותו. ועוד משהו מוזר זה שהנקבה נמצאת תמיד בקרקעית(בלמטה) של האקווריום ולא זזה הרבה זמן עד שהזכר מתקרב אליה והיא בורחת, הזכר עוד לא הכין את קן הבועות ובכלל הדגים האלה נמצאים אצלי רק מספר ימים. למישהו יש רעיון איך הם יוכלו להזדווג? תודה מראש

 · 

Lior


 · 

Lior


היי שני הדגים כבר הזדווגו, הדגיגים כבר בקעו מהביצה אבל עדיין לא שוחים באופן עצמאי, הם בני חצי יום. הפרדתי את הנקבה מהאקווריום ורק הזכר נשאר והוא מטפל בהם(מרים אותם אם הם נופלים או נפצעים) אז יש לי כמה שאלות:
במה להאכיל את הדגיגים? 
יש איזשהו שלב שבו צריך להפריד גם את הזכר?
האקווריום שלי(30 ליטר) מספיק לכל כך הרבה דגיגים? נולדו לי בערך 150-200

 · 

אור.א.


הייי אפשר לשאול איך הם הזדווגו?? מה עשית? כי כרגע הדגים שלי באותו המצב כמו שציינת בהתחלה. שהנקבה הייתה מפוחדת ובלמטה של האקווריום ולא זזה הרבה אבל כשהזכר מתקרב היא בורחת. 

 · 

אור.א.


אני דיי נואשת להצליח בזה. ומשום מה אין פה כל כך הענות מצד המבינים.. 

 · 

אור.א.


ולגבי השאלות שלך.. אפשר להאכיל את הדגיגים רק באבקה או באוכל נוזלי. תשאל את מוכרי חנות החיות הם ימליצו לך.. כשהם יגדלו עוד טיפה בערך עוד חצי שבוע שבוע.. אתה יכול לעשות ביצה קשה .. להפריד קצת מהחלמון לפורר אותו בתוך מים ולהכניס לתוך האקווריום זה האוכל של הדגיגים. אבל זה מלכלך את האקווריום. את הזכר צקיך להפריד מהדגיגים לאחר שלושה שבועות בערך.. כאשר שתראה שהדגיגים עצמאיים כי אם לא תפריד אותו הוא יכנס ללחץ שהם שוחים לבד והוא כבר לא שולט עליהם ואז הוא נבהל ואוגל אותם.
וכן האקווריום מספיק. חלק אולי לא ישרדו וזה בסדר כאשר הם יגדלו ותתחיל לראות בבירור מי זכר ומי נקבה. תצטרך להפריד בין כל הזכרים לצנצנת משלו אך את הבנות תוכל להשאיר יחד הן מסתדרות

 · 

maman


ליאור אתה יכול להפריד גם את הזכר. תחזיק 27-28 מעלות ואוויר. מחלבון של ביצה -תקבל רק מים מלוכלכים. מיום רביעי-חמישי אחרי לידה  אפשר לתת להם ארטמיה חיה .הם גודלים די מהר עם אוכל חי.אין צורך באוויר רק אחרי חודש בערך. עשיתי את כל זה לא פעם אחת. בהצלחה.

 · 

אוהב דגים


תשלח תמונה של הדגיגים

 · 

Lior


maman. אתה בטוח שצריך להפריד את הזכר כי נראה שיש דגיגים שכל הזמן שוקעים והזכר מרים אותם ומחזיר אותם לקן הבועות.
ואור.א. אני לא ממש יודע איך הם הזדווגו. במשך יומיים-שלוש הנקבה כל הזמן היתה בקרקעית ולא זזה וברחה כשהזכר התקרב אליה, אחרי שלושת הימים האלה אני קם בבוקר ורואה את הזכר והנקבה עושים את הריקוד הזה שלהם וכמה שעות אחרי זה הנקבה מטילה את הביצים.

 · 

Lior
 · 

Lior


קשה לראות אבל הנקודות הקטנות זה הדגיגים. הם לא אכלו כלום מרגע היוולדותם(בערך יומיים) כי אני לא יודע במה להאכיל אותם או מה יכול להיכנס לפה הקטן שלהם. זה בסדר להאכיל אותם כבר עכשיו בארטמיה?
או מישהו יכול להמליץ לי עוד אפשרויות?
תודה לעונים

 · 

maman


בטוח.צריך להפריד ברגע שדגיגים זזים .

 · 

ניאון טטרה


בנוגע לזכר אל תוציא אותו עד שהדגיגים יוכלו לשחות באופן עצמאי, כשיתנתקו מהקן בועות לחלוטין.
אוכל אתה יכול להאכיל במזון מפורר דק אבל עדיף אינפורוזיה ואצת מים ירוקים
לגבי גודל האקווריום, אני מניח במדובר במעט מידי אבל בכל אופן ימותו לך הרבה דגיגים ככה שלא תישאר עם 200 דגיגים.

 · 

אור.א.


ליאור למרות שהנקבה ברחה ממנו והוא תקף אותה השארת אותה איתו ביחד בתוך האקווריום בלי תא מחיצה למשך יומיים שלושה והיא לא מתה ?? אם ככה אעשה זאת גם . 

 · 

אוהב דגים


ליאור הדגיגים גדלו תשלח תמונה שלהם

 · 

Lior


היי. יש כמה עדכונים:
במשך הימים בלי שיכולתי לראות המון דגיגים החלו להיעלם לי, זה בעיקר קרה אחרי שהוצאתי את הזכר מהאקווריום ראיתי שהמון דגיגים נמצאים בחלק העליון של האקווריום ונפלו קצת ואז עלו בחזרה למעלה. הזזתי קצת את האקווריום מה שיצר זרמים של מים בתוכו במטרה להרחיק את הדגיגים מהמקום הזה(מעל הפילטר שיש בו חורים) כדי שלא יפלו לחורים של הפילטר. אחרי יומיים בערך חשבתי לעצמי שאולי זה היה טעות לשים אבנים באקווריום כי הדגיגים ימחצו ואז הוצאתי אותם, ואחרי שהוצאתי ראיתי שיש המון לכלוך בקרקעית וניקיתי אותו עם כוס חד פעמית(ניסיתי לתפוס את הליכלוך עם הכוס ועל הדרך אולי הוצאתי גם כמה דגיגים בטעות) עכשיו אני משער שיש לי 8 דגיגים חיים מתוך 100 שהיו בהתחלה אז יש כמה שאלות:
האם לא הייתי צריך להוציא את הלכלוך עם הכוס  
כי הוא חיוני לבריאות הדגיגים?
האם אותה נקבה יכולה להטיל ביצים פעמיים עם אותו זכר?
תודה.

 · 

ניאון טטרה


בעיקרון עדיף לא לשאוב רפש באקווריום עם דגיגים ובטח שלא עם כוס(לא יעיל בכלל), דגיגים לא מלכלכים הרבה וצריך להתחיל לשאוב רק כשהם קצת גדלים(אחרי חודש )
בנוגע לנקבה התשובה היא כן.
ברשותך באיזה אוכל האכלת את הדגיגים ואחרי כמה זמן הוצאת את הזכר?

 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

 

חזרה לראש העמוד