ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

צמחים מרקיבים ומשחירים בגבעולים.

א. כהן


היי,
אני חדש בתחום, יש לי אקווריום עם צמחי לאוטק הפועל כבר חודש , גודל המיכל 40 ליטר והכנסתי 2 גופים עם כמה ניאונים לתהליך הסייקל.
אוסיף שבעקבות ירוקת שנוצרה על הזכוכית החלשתי משמעותית את התאורה. 
לפני כשבוע התחיל לי במספר צמחים (מאותו הזן) גבעולים שהשחירו במספר נקודות , לא יודע ממה זה נובע וזה ממשיך וגובר. האם כדאי לקרות לחלוטין את הצמח הזה או שישנה דרך לטפל בזה. 
תודה 
 · 

ירדן


הצמח שנראה שנרקב הוא bacopa monnieri אם אני לא טועה, סתם שתדע

האם אתה מדשן את האקווריום? או שהשתמשתה בסובסטרת המכאיל דשן?
מהניסיון שלי עם בקופה הוא צמח די עמיד ונראה שרק קבוצה אחת שנשתלה נרקבת. הייתי ממליץ להוציא אותה, להוריד את השליש התחתון, ולשתול שוב. רק שאתה שותל אותם שוב, החלק של הצמח שנכנס מתחת לסובסטרת צריך להיות ללא עלים.

אקווריום מאוד יפה!

עריכה: אם יש לך צמחים באקווריום הסיקל המלא לא ממש מתרחש בצורה שאנחנו מבינים אותה (אממוניה הופך לנניטרית ואז לניטראת). הדבר נקרא באנגלית Silent Cycle (אני אמריקאי במקור וכל הידע שלי באנגלית אז מתרגם ככל האפשר). הקיצור של הSilent Cycle הוא שהצמחים יכולים להשתמש באמוניה בצורה יותר יעילה מאשר ניטראת, ז"א שכנראה, מכיוון שבאקווריום שלך יש לא מעט צמחים ודי מעט דגים (אני אומר זאת בלי לדעת את גודל האקווריום שלך) הצמחים משתמשים בכל האמוניה. דבר זה הוא טוב! זה רק אומר שלוקח הרבה יותר זמן עד שגדל החידקים המפרקים אמוניה, אבל ככל שיש מספיק צמחים ביחס למסה הביולוגית של הדגים אין מה לדאוג. לדוגמה האקווריום 240 ליטר צמחיה שלי, על אפס אמוניה, ניטרית וניטראת!

 · 

א. כהן


תודה רבה ירדן, האמת שיש לי את הצמח הזה ב3 איזורים ובכולם הוא החל להרקב למטה, אקח את עצתך בעניין ואחתוך אותם. 
כן, אני מדשן את האקווריום וגודלו כ 40 ליטר די קטן . 
וטוב לדעת על החלק הזה בסייקל, כלל לא ידעתי עליו, התכוונתי לחכות עוד קצת זמן כדי שיגדלו החיידקים שמפרקים את האמוניה כדי שהדגים לא ימותו לי, קרה לי בהתחלה כשהבאתי יותר דגים כשעוד לא נוצר התהליך ולא היו הבקטריות שיפרקו. תודה רבה על המידע!!

 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

 

חזרה לראש העמוד