ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

ניקוי פילטר

סושי


שלום לכולם, 
יש לי שאלה יחסית דחופה לגבי הפילטר באקווריום. מדובר בפילטר חיצוני של אקווה וואן 700 ליטר. האקווריום הוא אקווריום בעל נפח של כ 150 ליטר עם אוכלוסיה של: 5 סקאלרים, 4 גורמי מסוגים שונים, 1 פלאקו, 4 בוטיות ליצן, 1 חתול שוקולד, 1 סכין נוצה. 
השאלה שלי נוגעת לניקוי הפיטר החיצוני שביצעתי אתמול. מה שקרה זה שסיימתי את הניקוי שכלל: החלפת פרלון, ניקוי הספוגים הנוספים במי האקווריום וכך גם את המדיות הביולוגיות, ולאחר מכן כשרציתי לחבר מחדש את הפילטר הוא פלט מיד למי האקווריום כמויות לא נורמליות של לכלוך שאני בכלל לא יודע מאיפה הוא צץ (אני ניקיתי את כל מדיות הפילטרציה טוב מאוד) ולאחר מכן הפילטר החל לעבוד בהספק הרבה פחות חזק. היום בבוקר שמתי לב שהיפלטר בכלל לא מוציא מים למרות שהמנוע כן עבד. ניסיתי לכבות ולהדליק אותו ושוב קרה מצב של פליטה של המון לכלוך מחדש וכרגע הוא עדיין בקושי עובד... אני בכלל לא מבין מאיפה כל הלכלוך הגיע אם ניקיתי אותו בצורה יחסית טובה (לדעתי לפחות). יש לציין שניקיתי את הפילטר רק לפני פחות מחודש. האם הלכלוך יכול להגיע מהחלק שבו נמצא המנוע? (החלק העליון של הפילטר). אשמח לעצות בהקדם, תודה!

 · 

שלמה


הלכלוך מגיע ככל הנראה מהצנרת, קרה גם לי בעבר. על דפנות הצנרת נוצרת שכבה של לכלוך, שמשתחררת מתי שיש שינוי בזרם שבצינור. תנסה לקחת את הצינור ולשטוף אותו עם זרם מים חזק. 
זה שאין זרם מים זה ככל הנראה בגלל שיש אוויר כלוא בצינור הכניסה, לפני שאתה מפעיל את הפילטר עליך לוודא שהוא מלא מים לחלוטין, ושצינור הכניסה מלא גם כן במים, 
הפילטר לא עובד עם משאבה, הוא עובד בצורה של דחיפת המים על ידי האימפלור, שהוא כמין גלגל עם כנפיים שמניע את המים.
כלומר אם שני הצינורות והדלי מלאים במים והאימפלור מסתובב אז המים נוסעים חלק, 
אבל אם יש שם אוויר אז האימפלור מסתובב סביב עצמו סתם באוויר, 
בהרבה פילטרים יש מין פומפה ששואבת מים באופן ידני במיוחד בשביל העניין הזה , אצלך נראה לי שיש רק פתח להכנסת מים. 

בהצלחה.

 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

 

חזרה לראש העמוד