ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

סרטן נזיר

אלי


שלום מישהו יודע אולי עם מנורת חימום 250W זה סבבה לסרטן נזיר עם לא בבקשה תנו לי המלצה לחימום בשבילו ואיך לגרום ללחות באקווריום

 · 

אלי


שאלות שיש לי
1כל כמה זמן צריך החלפת מים
2אני יכול לקחת חול מהים?
3זה נכון שהוא אוכל ירקות או פירות?
4איזה חימום ותאורה צריך
5צריך פילטר וחמצן במים? אגב יש לי פילטר וחמצן רק חימום אין לי
6מאיפה אפשר להשיג צדפות האם אני יכול לקחת מהים?
7זה נכון שהוא צריך גם מים מתוקים וגם מלוחים ואיך אני הופך מים מתוקים למלוחים או שאני פשוט לוקח מהים?
תודה רבה לכ מי שיענה

 · 

אלי


זה הסרטן שאני רוצה לקנות

 · 

אורקה


באינטרנט יש ים של מידע באנגלית לגבי גידול סרטנים נזירים.חבל לשאול דברים שניתן למצוא בפחות מדקה.
1-לגבי מנורות חימום, לא ממליצה מכיוון שהן מייבשות את האוויר יותר מדי,וסרטנים אלה צריכים לחות גבוהה מאוד בכדי לנשום (יש להם זימים). במקום זה ניתן להשתמש במשטח חימום מתחת מבחוץ לאקוויריום (בשום אופן לא בפנים), המשטח צריך לכסות כ1\\3 או מקסימום 1\\2 מהאקווריום, בכדי לאפשר טרמוריגולציה.
2-החלפות מים: סרטן נזיר הינו סרטן יבשתי שרוב זמנו לא נמצא במים. רוב האנשים מעדיפים לשים צלחת (לא יותר מדי עמוקה ועם סלעים בתחתית כי הם יכולים לטבוע) עם מים באקוויריום, דבר אשר מקל מאוד על החלפות מים (מחליפים כל 3-4 ימים).
3-אפשר לקחת חול מהים, כל עוד הוא נקי יחסית. ניתן גם להשתמש בסובסטרט קוקוס. השכבה צריכה להיות עמוקה מספיק בכדי שהסרטן יוכל לחפור ולהתחבא שכהוא מתנשל.
4- המזון שלהם צריך לכלול מגוון רחב של ירקות,פירות וחלבון (אוכל מיוחד לסרטנים נזירים, אוכל דגים, קצת דג\\פירות ים מבושלים בלי מלח וכו)
5-טמפרטורה של 24 מעלות, אין צורך בתאורה מיוחדת, כל עוד יש סייקל של יום\\לילה.
6- עוד פעם, רוב האנשים מעדיפים לשים מים בצלחת, ואם לא, ניתן לשים  פילטר (וכך החלפות המים יהיו יותר קטנות) ואין צורך באבן חמצן\\אוויר כי הם סרטנים יבשתיים, כמו שהזכרתי קודם.
7- הדרך הכי קלה להשיג צדפות זה להזמין באינטרנט. הסיכוי שתמצא\\י צדפות עם צורה כזאת ובגודל מתאים הוא קלוש מאוד. באי-ביי ניתן לקנות חבילות של צדפות לפי קוטר הפתח. צריך לשים באקווריום צדפות בגדלים שונים זה מזה בקצת, בכדי שהסרטן יוכל לבחור את מה שמתאים לו.
8-צריך לשים באקווריום שתי צלחות :אחת עם מים מתוקים ואחרת עם מים מלוחים (חשוב שהמים יהיו בלי כלור וכימיקלים, בדיוק כמו לדגים). מלח אקוויריום במינון מסוים יפתור את הבעייה (שכחתי מה המינון, ניתן לבדוק באינטרנט). מלח שולחן הוא לא תחליף למלח אקווריום!!!
9- אני מאוד מאוד ממליצה לקנות טרמוסטט ומד חום. סרטנים אלה מאוד רגישים לחום ויכולים למות מהר בגלל התחממות יתר.
זה רק הקצה של הקרחון, יש עוד המון מה צריך לדעת לגבי גידול של חיות אלה.


 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

 

חזרה לראש העמוד