ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

חילזון תפוח זהב, מדוע מת?

מגדלת צעירה


אז שלום לכולם אני חדשה כאן בפורום ובכללי חדשה וצעירה בגידול דגים. ברשותי אקווריום חדש שנקנה לפני כשבועיים, הרצתי אותו במשך שבוע עם הפילטר והכל ולאחר מכן קניתי 8 דגים כמו בתיאור שלי- 6 דגי גלו פיש אלמנה ו2 דגי סומטרה. בנוסף קניתי חילזון תפוח זהב יחסית בוגר וכשהכנסתי את כולם לאקווריום הכל היה מצוין והחילזון היה פעיל מאוד, טיפס על כל הדקורציות, על הקירות ובלילה באותו היום נסגר בפינה ונשאר ככה כל היום למחרת. קראתי בפורומים השונים כאן והיום בבוקר ניסיתי לבדוק אם הוא חי בשיטה של לגעת ב״דלת״ של החילזון שנמצאת בתוך הקונכייה והדלת אכן נשארה סגורה שזה אומר שהוא חי. אבל לאחר חצי שעה הדלת ״החליקה״ לפתח היציאה של הקונכייה אבל החילזון לא מגיב לעוד נגיעה ולא יוצא החוצה ויש רווחים בין הדלת הזו לקונכיה, מצטערת שיצא קצת מפורט וארוך אבל השאלה העיקרית שלי היא האם החילזון בטוח מת, ואם מישהו יודע מדוע זה קרה? (אני ממש מתחילה ככה שאשמח לכל עצה) 

 · 

שלומי64


ברוכה הבאה. כיף לך שאת מתחילה ומצוין שאת שואלת....  בד"כ אם החילזון לא מגיב לנגיעה הוא כנראה מת. אבל לא תמיד.... תוציאי מהמים ותריחי. אם מסריח, התשובה ברורה. אם לא, תחזירי וחכי יום

 · 

מגדלת צעירה


תודה רבה שלומי, יש לך אולי מושג מה היא הסיבה למוות? הוא ממש חדש מהחנות ולפי מה שאני יודעת רוב החלזונות הקטנים הנוספים שיש בחנות הם מההטלות של חילזון זה, זאת אומרת שהוא היה מאוד פעיל וחזק בחנות. אני רוצה לקנות עוד כמה כאלה אבל אני רוצה לדעת איך לשמור עליהם ממקרים כאלו.

 · 

שלומי64


האם במילוי האקווריום הוספת אנטיכלור? האם הוספת מלח? מה הטמפרטורה? 

 · 

מגדלת צעירה


כן הוספתי אנטי כלור כשעשיתי סייקל לאקווריום לפני הכנסת הדגים, אין מלח (אני יודעת שזה מזיק לחלזונות) הטמפרטורה הממוצעת היא 24 מעלות (נמצאת בטווח הטמפרטורה המתאים לדגים שבאקווריום) 

 · 

שלומי64


עד עכשיו נשמע בסדר. את עושה איקלום בהכנסת הדגים? עשית בדיקות מים? אמוניה ניטריט ניטראט 

 · 

מגדלת צעירה


לא בדקתי את המים, אני ממש חדשה בנושא ומה זאת אומרת איקלום בהכנסת הדגים? 

 · 

מגדלת צעירה


עדכון- לפני כמה שעות העברתי אותו לקערה נפרדת (ממש כשכתבתי את ההודעה הראשונה בפורום כאן) ולפני כמה דקות הוא התחיל להציץ מהקונכייה והתחיל לזחול בקערה (לא הגיב לשום דבר מהבדיקות שלי אבל מסתבר שהוא חי) החזרתי אותו לאקווריום הגדול והוא הוציא מעט מגופו ואת המחושים שלו ומיד נסגר שוב במקום כמו שהיה סגור כל הזמן הזה. זה יכול להיות קשור לחצץ קוורץ שלי? כי אני ממש מתחילה לדאוג 

 · 

שלומי64


חצץ קוורץ לא אמור להיות בעיה. צילום יעזור. אם את צריכה עוד עזרה, את יכולה להתקשר או ווצאפ 0504071111

 · 

מגדלת צעירה
 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

חזרה לראש העמוד