ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

מולי תוקפן

נחשון100


שלום יש לי באקווריום דג מולי בצבע כתום, כמה חודשים והוא התנהג ממש סבבה. לאחרונה קניתי שני דגי סייפן ( זכר, ונקבה בהריון) והוא כל הזמן תקף אותם. אתמול המולי ממש נגס חתיכות מהבשר של הסייפן הזכר והרג אותו, ממש ביסים עד העמוד שידרה. (לא הייתי בבית באותו זמן..)הכנסתי אותו לבידוד והיום בבוקר התחילה לנקבה מחלת הנקודות הלבנות( לא ממש הופתעתי... ) ולמולי שעדיין בבידוד התחיל משהו שנראה כמו פנגוס  אולי. השפה התחתונה של לבנה כזאת ונראית קצת אכולה. יש למישהו רעיון למה המולי ניהיה כל כך אגרסיבי והרג את הזכר ותקף את הנקבה ומה אפשר לעשות? 

 · 

נחשון100


יש מצב לתשובה מהר? אין לי מיכל בידוד מסודר והוא בלי גוף חימום וחמצן. 

 · 

אליהו לפידות


אולי תשים אותו בתא השרצה בתוך האקווריום? הוא לא יגיע אחרים ויש לו אותם מים

 · 

liran


הוא תקף אותם כנראה בגלל טריטורייה מולים עלולים להיות תוקפניים ושהכנסת דגים חדשים נוצרה הפרה באיזון באקווריום ,לדג שבבידוד המולי התוקפני, יכול להיות מהקרבות נוצרה לו שפה אכולה? צריך תמונה... כמו גם לדג שבאקווריום עם הנקודות לבנות, בכל מקרה אתה רואה עליו תסמינים חשודים כמו התגרדות על דקורציות,חוסר תאבון וכו? 

 · 

נחשון100


לא. אתמול הנקודות הלבנות נעלמו לגמרי והוא  נראה ממש סבבה ( זה פשוט כנראה היה מהסטרס של התקיפות). המולי עוד חי, והגיוני שהשפתיים כאלה  בגלל שהוא תקף אותם. יכול להיות גם שהבשר של הסיפן לא עשה לו טוב...   אבל מישהו יודע מה לעשות עם המולי? איך לעצור את התקיפות האלה? (יש דרכים לעשות את זה בלי לסובב את כל האקוריום כדי לשנות טריטוריות?)

 · 

liran


שמח לשמוע, בנוגע למולי אפשר לנסות לשנות את הדקורצייה (כמו שאמרת פתרון לא תמיד נוח וזה לפעמים לא עובד או עובד לפעמים רק לפרק זמן מסויים) או למסור/למכור לחנות או למגדל עדיין לא הייתי ממליץ להחזיר אותו לאקווריום הוא עלול לשוב לתקוף או להיות יותר אגרסיבי משהוצאת אותו לבידוד,לא עולה לי רעיון אחר אולי למישהו אחר כן , בהצלחה

 · 

נחשון100


אין לי בעיה למסור. אני אנסה נראה לי. לגבי שינוי הדקורציה- עבדתי על זה הרבה וזה פחות נראה לי כדאי. 
אבל מה לעשות עם הפנגוס ( נראה לי שזה זה)?

 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

חזרה לראש העמוד