ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

אוסמוזה

Oscar man


האם אלמוגים רכים צריכים אוסמוזה? 

 · 

liran


כן צריך , יש כאלה שהצליחו לגדל אלמוגים רכים ופטריות במי ברז אבל בכלל לא מומלץ, יש ברוב המקומות בארץ מים שהם לא איכותיים מספיק ברמה של מי אוסמוזה בכדי לגדל אלמוגים וכו במי ברז  מומסים למיניהם ,מתכות כבדות ועוד חומרים שעלולים לפגוע באלמוגים פטריות וכו... עם מערכת אוסמוזה אתה יכול להיות בטוח שגם עכשיו וגם בעתיד לא תכניס למערכת שלך חומרים שעלולים להזיק לבעלי החיים שבו וזה הבסיס למערכת טובה ויציבה .

 · 

Oscar man


אני גר ברמת גן וכפי שאמרתי בפוסטים האחרונים שלי יש לי מערכת נאנו מרינה שאני רוצה להפוך לריף קטן  אם שושנת באבל או כמה פטריות אבל ההורים שלי אמרו לי שברמת גן האבנית במי הברז היא נמוכה מאוד ולא כמו ברמת הגולן מה אתה אומר לקחת סיכון? 

 · 

liran


במי ברז יש עוד מלא מומסים ודברים לא טובים שהאוסמוזה מסננת כפי שציינתי , לא הייתי מסתכן ונשאר רק עם אקווריום של דגים אולי אם תמצא אני לא ככ מסתובב בחנויות רק יודע שאין מבחר כמו פעם למה יש הגבלות כבדות של רשות הטבע ,הייתי אולי ממליץ חסרי חוליות צוות ניקיון וזה במידה ולא הכנסת תרופות ויש קירור ואין לך דגים שלא מתאימים לריף ולא הייתי מסתכן אלמוגים ושושנות הם דברים עדינים מאוד ויקרים שלא שווה לא לקנות מערכת אוסמוזה ולעגל פינות .

 · 

Oscar man


היי התקשרתי לטנפיש ויש להם סלע אם 4 פטריות ב150 שקלים רציתי אותו ממש אז קניתי מלח ועשיתי החלפה של 70 % מהמים מהתמי 4 המליחות 1.023 זה סבבה? 

 · 

Oscar man


סימן שאלה

 · 

Oscar man


ושאלה נוספת האם אלמוגים יכולים לזוז כמו שושנות? 

 · 

liran


 לא טוב מה שעשית לא מחליפים כזאת כמות של מים במכה אחת אלא אם קרה מקרה חירום וגם זה "ואם" זה עלול לגרום להרג בקטריות ולאי יציבות של המערכת מומלץ אחרי שעשית את זה עכשיו ללכת לבדוק ערכי מים , ולעצור אכלוס לבנתיים שהכל יתייצב לא מחליפים הכל במכה ממעבר מרינה לריף לאט לאט החלפה החלפה מחליפים מים במי אוסמוזה זמן וסבלנות בתחביב שלנו זה דבר חשוב מאוד .
אמרת תמי 4 תמי 4 זה לא מי אוסמוזה וזה לא אותו אפקט של סינון ואינו בא כתחליף למי אוסמוזה .
לא הבנתי מה שאמרת שקנית מלח הכוונה איזה מלח חברה מה היה לך לפני וכו.
המליחות בסדר לריף .
אלמוגים לא זזים ממקום למקום אלא אם אין לך קיפוד או משהו שיפיל אותם שושנות כן זזות ממקום למקום .
איזה פטרייה זאת מה השם? ממליץ לך לבנתיים לעשות סטופ ולא לקנות כלום ולתת להכל להתייצב במיוחד עכשיו אחרי הזעזוע שעשית עכשיו ושאין לך מי אוסמוזה אולי תנסה לקחת מחנות או משהו כזה בגריקן כל פעם בסכום סימלי או משהו כל פעם כמה שזה רעיון שעלול להיות לא נוח אבל עדיף מכלום, מלוחים זה סבלנות ולעבוד לפי הספר ולא לעגל פינות שאחכ מוביל למוות מיותר ונזק לכיס בסופו של דבר אתה מחליט אבל אני אומר את זה בשבילך ולמען הבעח.

 · 

Oscar man


סליחה על הטרטור התקשרתי לפני שבועיים לא אתמול..  וה החלפה נעשתה בהדרגה רמת נטרט היא 8 די קטנה( בדקתי יומיים אחרי סיום ההחלפה )זה בסדר לפטריות? סוג הפטרייה פטרייה אדומה  אשמח לתשובות מהירות תודה

 · 

liran


יש לך תאורה מספקת לאלמוגים ? מה התאורה שיש לך כרגע וכמה וואט , זרימות- אלמוגים צריכים זרימות יש לך משאבת גלים? ניטראט יש לשאוף ל 0.2 ppm כמה שאכן היא די קטנה אצלך 

 · 

Oscar man


יש מנורה 15 וואט וכן יש משאבת גלים אתה חושב שזה יהיה סבבה אם פטרייה אדומה / כחולה? 

 · 

liran


 · 

liran


עריכה נשלח בכפול לא יודע למה.....

 · 

liran


כמה ליטר האקווריום במדוייק ,זה יחס בדרכ לא תמיד של וואט לליטר לא נשמע מה שיש שם מספיק, צריך יותר פירוט מה סוג התאורה (t5, pl,led) וואט אמרת 15w נכון? ומה הגוון שלה -קלווין , הבסיס בשביל ריף מצליח זרימות, איכות מים ערכים אוסמוזה וכו, קירור טמפ24-27 ותאורה מתאימה.

 · 

Oscar man


טמפרטורה 25 ליטר 87 ליטר סוג תאורה pl צבע כחול ואדום יש משאבת גלים די חזקה ( זרימה 12)  אוסמוזה כפי שאמרתי יש לי בעיה... מה אתה אומר? 

 · 

liran


זרימה 12 הכוונה לבקר של המשאבה ? כמה ליטר לשעה המשאבה עושה? 
לגבי התאורה כמה k רשום על הנורות  צריך להיות 10000 ומעלה וזה כדי התפתחות תקינה של האלמוגים ולמניעת אצות חומות עליהם ובאקווריום בכל מקרה תצטרך לשדרג את התאורה להביא עוד איזה בנוסף 2 נורות pll 36w חצי לבן חצי כחול אקטיני או משהו בסגנון .

 · 

Oscar man


אבל כתוב  ש פטריות לא ככ האבות תאורה  חזקה אני לא חושב שהן צריכות יותר ממה שיש לי, על הנורה רשום 5730 זאת נורה לריף המשא בת גלים עושה 300 ליטר בשעה  מה אתה אומר אפשר להביא? 

 · 

Oscar man


אשמח לתשובה נוספת תודה

 · 

liran


יש כל מיני סוגי פטריות ותאורה הכוונה לאיפה אתה ממקם את אותו אלמוג באקווריום לאו דווקא תמיד עוצמה תצטרך חיזוק לדעתי, תאורה 15 w לא מספיק במיוחד שהתאורה שלך 5730k pll צריך 10000k לפחות בכדי שלא יווצרו אצות חומות על האקווריום והאלמוגים ולייצירת הפוטוסינתזה בין התאורה לאלמוג, אלמוג שלא מקבל תאורה מספקת דועך למוות או שלא נראה במייטבו, משאבת גלים עושה רושם שיש לך ראש כוח ולא משאבת גלים .. 300 לא יעזור לכלום במיוחד לא ב87 ליטר צריך כדי לאורר את החצץ ,מסלעה ואלמוגים לפחות 1500-2000 לשעה ואפילו 2 אבל זה כבר צריך לראות , אני לדעתי יש לך הרבה חוסרים שצריך לתקן לפני שאתה מביא אלמוגים אלא אם אתה רוצה לנסות תצליח תמיד יש כאלה שהצליחו אבל גם תמיד את האלה שלא ,יכול להיות שבהתחלה יהיה הכל טוב אבל בהמשך לאו דווקא בהתחלה יהיה בעיות, אומר לך מניסיון שלי ושל אחרים...

 · 

Oscar man


משאבת גלים לא ראש כוח ולא קראתי נכון זה 15730 ויש בנוסף ל משאבת גלים ראש כוח של 1000 ליטר בשעה מה אתה אומר? 

 · 

liran


15730k תאורה לא נשמע הגיוני קשה לדעת ולענות ככה שאני באמת מנסה לעזור לך שואל שאלה ואתה עונה משהו מסויים ואחכ מוסיף בתגובה אחכ עוד פרטים או משנה פרטים , בכל מקרה ראש כוח ואמרתי פעם לא טוב לאק מלוחים במיוחד לריף חבל לחסוך זה לא עולה ככ יקר במיוחד אם אתה מזמין מחול וגם בארץ לא יקר, מאחל לך בהצלחה רבה בהמשך אני אמרתי לך מה אני כבר חושב .

 · 

Oscar man


וטוב תודה ואמרתי תסתכל טוב גם משאבת גלים וגם ראש כוח

 · 

Oscar man


שלום  הקשבתי לא לקחתי סיכון אקווריום ריף יעשה עוד כמה חודשים חדש לבר מצווה שלי מתוכנן אקווריום 300 ליטר ריף אם כל מה שצריך הכל כולל הכל גם אם זה עולה מעל 10,000 שקל

 · 

Oscar man


ואני קניתי היום לא אלמוגים קניתי שני גובי מגנפניקה לגובה וואצ'מן נקודות ורודות 

 · 

liran


שמח שהקשבת חסכת לבעלי החיים ולך, גם אני התחלתי את המלוחים הראשון שלי בבר מצווה , בקשר לדגים הכנסת שלוש במכה? חושב שאמרתי לך פעם מאוד חבל שאתה לא מקשיב זה לא טוב, אני יודע שזה מפתה אבל מכניסים אחד אחד בהפרש של כמה זמן במיוחד באקווריום נאנו כמו שלך ,עכשיו תחזיק אצבעות שהם ישרדו אל תאכיל יותר מידי ותקפיד על החלפות מים , פורק יש לך? אם לא ממליץ שתקנה אפילו את ההכי פשוט אבן אוויר עדיף מכלום , אל תאכלס יותר באקווריום דגים 5 באקווריום( אם אני לא טועה )כמו שלך זה יותר מידי יותר מזה ..

 · 

Oscar man


שלוש במכה בגלל  שהגובי מגנפניקה צריך לפחות 2 וקניתי גם עוד גובי וואצ'מן עלה לי 200 שלושת הדגים 

 · 

liran


בטבע הם חיים לבד במחילות ולא כמו בלהקות בחנות , שים לב אליהם שמעתי מקרים שאנשים התפתו לקנות 5 ב100 לא יודע משהו בסגנון והדגים האלה הרגו אחד את השני עד שנשאר אחד או שניים, תיהיה עליהם בבקרה מקווה שלא אבל אולי תצטרך להפריד, שהם מגיעים לבגרות מינית הם הופכים לתוקפניים ביניהם ,מה גם אלה דגים עדינים יחסית שדורשים מים איכותיים ונקיים, תוודא שהמיכל סגור למה הם נחשבים כקופצים מהמיכל ,לא ככ זול אגב 200 שקל לשלושתם .

 · 

Oscar man


לא 3 מגפניגות, קניתי 2 מגפניגות וגובי וואצ'מן נקודות ורודות בוגר 
ה וואצ'מן עלה 120 
ו המגפיניקים 60 
זה נחשב יקר? 

 · 

Oscar man


שלום יש וואצ'מן נקודות ורודות שלי מין שפשוף כזה בעין מה זה?! 
זה יעבור? 
זאת מחלה? 

 · 

Oscar man


יש לציין שהדג אוכל בצורה בריאה לחלוטין

 · 

Oscar man


האקווריום 87 ליטר
אוכלוסיה : שני גובי מגנפניקה שני פרקולות וגובי וואצ'מן נקודות ורודות אחד 

 · 

Oscar man


בבקשה אני צריך תשובה
ושהר הדגים לו לוקים בשפשוף

 · 

Oscar man


בבקשה אני צריך תשובה
ושהר הדגים לו לוקים בשפשוף

 · 

liran


אוסקר אנא להבא תכתוב את התשובה בתגובה אחת יש כפתור עריכה בצד, מתי שאני מצליח אני עונה אין צורך לכתוב שרשראות וזה מקשה עלי לענות תודה, בקשר לדג שפשוף בתוך העין או ליד העין ? יכול להיות אולי סטרס או שינוי צבע שנובע מלחץ? או אולי אתה סתם לחוץ וזה המבנה של העין? בכל מקרה לא יכול להגיד לך בלי שתשלח תמונה או משהו אפילו למייל שלי , בנוגע לגובי מגניפיקה תעקוב אחרי הזוג האלה שהם לא מכסחים אחד את השני באקווריום שלך למה הם לא ככ רגועים ביניהם זה למה התכוונתי.
בנוגע לדגים כן לא זול הגובי וואצמן לפעמים במבצעים של גרושים40 -25 שקל לדג ברגיל אני יודע באזור 60-90 מה הגודל שלו אולי בגלל זה הוא יותר יקר עדיין לא זול כמו כן המגניפיקה 30-40 שקל. 

 · 

Oscar man


שלום לגובה יש שפשוף רק בעין אחת והיא קצת נפוחה יותר מה זה אותר? המגפניקוות חיות ביחד כזוג כמו זוג אוסקרים, 
מה לעשות אם הגובי? הוא אוכל בסדר והכול בסדר איתו מלבד עין שמאל היא קצת נפוחה ממש קצת , כרגע אין אפשרות להעלות תמונה יש בעיה באתר אשמח חטיפים איך לטפל הגובי כי אין לי אקווריום אחר לשים אותו

 · 

Oscar man


תודה אשמח לתשובות מהירות

 · 

liran


וואלה אין לי מושג לענות לך בלי תמונה אני יודע שקשה להעלות בגלל זה הצעתי לך שתשלח לי למייל ואבדוק את זה אם אתה רוצה בכיף, יכול להיות שזה הגוון והגודל של העין וזה טבעי אל תגע בו לבנתיים כל עוד אתה לא יודע תן לו להתאקלם ושמור על איכות מים טובה והאכלות מצומצמות ותניח לו לבנתיים אל תעביר אותו לפי דעתי לשום מקום זה דגים עדינים לפעמים אם תבודד אז תחמיר את המצב שלו במיוחד שאיו לך קרטינה לדגים חולים.למגניפיקות שים לב אליהם שהם מתבגרים או שיכול להיות הם בסטרס עדיין לכן הם ככה ביחד בקיצור תעקוב אחריהם.

 · 

Oscar man


טוב תודה לך על כל העזרה

 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

חזרה לראש העמוד