ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

עזרה דחוף על דג זהב גוסס

Orringifish


אני חייב דחוף עזרה יש לי דג זהב צהוב גדול שאני נותן לו לאכול ומטפל בו טוב באקווריום 70 ליטר עם עוד כמה דגים הבעיה היא שפתאום עכשיו הוא התחיל להיות גוסס מישהו יודע מה לעשות?

 · 

liran


שלום וברכה, יכול להיות מלא סיבות למוות של דג באופן כללי וצריך עוד פרטים אבל כמה מבין הסיבות שיכולים להיות סיבות נפוצות שחשבתי עליהם 1. ערכי מים לא תקינים דגי זהב בכללית נחשבים כדגים מלכלכים שצריכים פילטר חזק והחלפות מים סדירות וטובות ויכול להיות בלי קשר ערכי מים גבוהים מכל מיני סיבות אחרות שגרמו לדג לגסוס, לכל דג עמידות ומערכת חיסונית שונה דג זהב נחשב דג חזק אבל עדיין זה משתנה מדג לדג ומהנסיבות  , 2. הדג לא מתאים לנפח דגי זהב חיים בבריכות דגי נוי ובאקווריומים של נפחים גדולים 300-250 ליטר לפחות יכול להיות שזה הזיק לדג לחיות בנפח כזה/ קיצר את האורך חיים שלו, או שהוא באמת הגיע לגיל המקסימלי 3. סימנים חשודים על הדג? על הסנפירים?, יכול להיות שהדג היה חולה באיזה מחלה כלשהי שתקפה אותו .4 איזה דגים חיו איתו ? האם יש עליו סימני תקיפה משהו דומה ?

 · 

Orringifish


היי יש לו רק משהו שחור כזה לייד העין אבל הוא חי באקווריום הזה כבר 3 חודשים ומעלה ושאמרתי דג גדול לא התכוונתי לגודל של דג קוי התכוונתי גודל 6 7 סמ

 · 

liran


יכול להיות מלא סיבות לדג עם סימן בעין יכול להיות גם שמעיד על מצב בריאותי כמו מחלה/ תגובה לערכי מים / סטרס או שזה משהו טבעי לגמרי וחלק מהגוף שלו , דג זהב צריך אקווריום גדול לתקינות והתפתחות הדג 100 ליטר לדג יחיד ובודד באקווריום(לפי מה שכתוב וידוע) לדג של כמה סנטימטרים בודדים ואחכ בבגרות צריך להעבירו למקום יותר גדול, בכל מקרה יכול להיות מלא סיבות או כמה סיבות למוות של דג וקשה לפעמים אחרי מוות של דג באקווריום "להצביע" על משהו ספציפי אני מבין מה אתה אומר יכול להיות שנתת לו את התנאים הטובים ביותר ועדיין הדג מת / חלה ,מכיוון שבכל זאת זה בעל חיים והוא רק יכול להראות למגדל סימנים אם כי לא תמיד גם את זה ונשאר רק לחפש את הבעייה ולנסות למנוע אותה להבא כמו למשל או שזה דג שהיה חולה במשהו אפילו משהו שבא מהמקום שהוא הגיע וזה התפרץ / ערכי מים שפגעו בו/הותקף עי דג כלשהו או היה בסטרס , מומלץ לבדוק אחרי התקרית,את ערכי המים ,כמה האכלות ביום , מה סוגי האוכל שהדגים אוכלים / מספר החלפות מים בכמה זמן .האם הפילטר מתאים לנפח וכל דבר שעלול להשפיע לרעה על הדגים.

 · 

Orringifish


הדג כבר מת אבל בלי קשר עכשיו מת לי גם סקאלר והדגים לא עושים כלום אני מסתכל על האקוורים מלא זמן הם לא עושים כלום האוכל טוב עם היה אפשרות הייתי מצלם לך הפילטר מצויין  גם המוכר בחנות אמר שזה מתאים לדגים האלו והדגים שיש לי באקווריום זה:1 גורמי 1 סקאלר כי אחד מת לי היום 3 דגי זהב יחסית קטנים ואחד מהם הוא טלסקוף שחור גדול שאצלי באקווריום כבר 7 חודשים ודג דולפין ומנקה אחד קטן שחי גם 7 חודשים

 · 

liran


אני חושב שצריך כרגע לעצור הכל לא לאכלס או משהו כזה או לבצע שינוי בתקופה הקרובה עד שתתבהר התמונה, ללכת לחנות לבדוק ערכי מים יכול להיות משהו שם לא תקין במים שגורם לדגים אצלך למות , יכול להיות שזה לא קשור אבל עדיין אני אתייחס לזה השילובים באקווריום שלך לא ככ טובים לדעתי יש לך שם כמה דגים שבעייתי לגדל בנפח הזה אם נלך לפי מה שכתוב במידע על כל דג,הדולפין צריך נפחים מאוד גדולים וגדל לגודל שבעייתי בנפח שציינת,דגי זהב הם נחשבים כדגי בריכה והם דגים שמלכלכים את המים די הרבה בהשוואה לדגים אחרים ,סקלר(הם והדגי זהב הסתדרו? כי הסלקאר ידוע כקוצץ סנפירים לדגי כמו דגי זהב ,גופים ובעלי סנפירים יפים וארוכים /מלכותיים) לפי דעתי כרגע בשביל לנסות לשפר את המצב חד פעמי במיוחד אחרי המוות של הדג תעשה החלפת מים יחסית יותר גדולה משאתה עושה בדרכ, אזור25-35 אחוז מנפח המים בלי קשר להחלפות שבועיות שעושים של 10-20 אחוז בדרכ ולבדוק את המים המיועדים לפני ההחלפה שהם לא חמים מידי לא קרים מידי וכל מה שצריך לא לשטוף ספוגים ומדיות במי ברז אלא במי המיכל, בנוסף להמעיט בכמות האוכל בהאכלות בתקופה הקרובה ובמקרה שיפול אוכל לקרקע, לבדוק שהטמפרטורה תקינה ואין בה שינויים חדים ולעקוב אחרי ההתפתחויות בהצלחה.

 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

חזרה לראש העמוד