ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

מים ירוקים

אוסקר


שלום. היו לי מים ירוקים באקווריום של מטר בערך עם דגים: אוסקר אחד, ציקליד אחד ודג מנקה. החלפתי את כל המים באקווריום ויום אחרי זה הבת שלי שפכה את כל האוכל שלהם בתוספת אוכל של דג זהב לתוך האקווריום כשראיתי שהדגים לא שורדים באקווריום כזה, החלפתי שוב פעם את כל המים וניקיתי את הפילטר עם מים בלבד (פילטר חיצוני). אחרי יום יומיים ראיתי שהמים לא נראים כ"כ צלולים, אבל לא ידעתי אם זה המים שאמורים להיות או שזה אומר שמשהו לא בסדר. ואז בעלי שם חומר שהביא לו מוכר בחנות שנקרא algostop מאז הירוקת התקדמה באופן מהיר מאד, תוך יומיים- שלוש כל המים נהיו ירוקים ממש כמו לפני החלפת המים.
קנינו גם מנורת לדים חדשה שהמוכר אמר שהיא לא מזיקה מבחינת אצות ואפשר להדליק אותה כמה שרוצים.
יש לי כמה שאלות:
1. האם זה שלא שמתי אנטי כלור גורם למים להיות עכורים או מעודד ירוקת?
2. האם החומר הזה algostop באמת עודד את האצה במקום למנוע אותה? (הבנתי שזה מעודד גדילת צמחים ואין לי צמחים באקווריום בכלל)
3. האם כדאי לי שוב פעם להחליף את כל המים, והפעם בלי חומרים בכלל או שיש משהו שכן כדאי לשים?
לתגובותיכם אודה,
אני ממש רוצה אקווריום יפה ואין לי מושג איך מטפלים בו.
תודה רבה מראש.

 · 

אוסקר


אפשר עזרה? למה אף אחד לא עונה? ארוך לכם?

 · 

liran


שלום וברכה, בקשר לנורה לא יודע איזה נורה זאת אך עדיין לא מומלץ להדליק יותר מידי זמן במיוחד שאם אין לך "צרכנים" צמחים וכדו ולפי דעתי כדאי להדליק ואפילו לשים טיימר/שעון שבת 4-5 שעות ביום במיוחד עכשיו במצב כרגע.

כל המים להחליף ובנפח בסדר גודל כזה זה לא טוב וגורם לאי יציבות של המערכת, מחליפים כ10-25 אחוז בשבוע(בהתאם גם לצפיפות הדגים באקווריום) בערך עם שאיבות רפש מהקרקעית וזה אמור להספיק במקרים רגילים,כנראה וכרגע המים עכורים מכיון שיש פריחת בקטריות באקווריום עובר תוך כמה ימים עד חודש בערך למקרה קשה וזה נגרם מאי יציבות של המערכת ובמערכות חדשות ובמקרים כאלה ואחרים שהמאזן נפגע באקווריום,אגב פילטר מנקים רק עם מי האקווריום כדי לא להרוג את הבקטריות החיוביות בהם.
לגבי התכשיר אני לא מכיר אבל צריך לעבוד לפי הוראות השימוש,אולי גם לוקח לו זמן מסויים ,תכשיר יכול לתת סיוע,אבל לא תמיד את הפתרון לבעייה.

אנטיכלור נועד בעיקר לנטרל מתכות כבדות,כלור וכאלה יותר מתקדמים ואיכותיים יש שגם ניטראט אמוניה וכו אבל עדיין זה חשוב מאוד אבל זה לא הסיבה העיקרית פה לדעתי,כרגע ממליץ לעשות עצור לא להחליף עוד פעם מים ולא לאכלס דגים ואם יש אז למסור או להעביר אפילו לפרק הזמן הזה רק ולבדוק ערכי מים ולתת למערכת להתייצב ואז לאכלס לאט לאט לתת גם איזה החלפת מים(10-20 אחוז) לפני האיכלוס בסוף התייצבות הערכים.

 · 

אוסקר


ממש תודה. אבל אני לא מבינה למה יש את פריחת האצות הזו? ואיך מאזנים ערכים? אני חדשה בתחום.

 · 

liran


 המים העכורים האלה הם ככל הנראה לפי התיאור פריחת בקטריות בקטריות בכמות עצומה(הם לא הבקטריות החיוביות באקווריום אלא הבקטריות הלא טובות) שעושות את המים עכורים ובגוון חלבי(פסולת)עובר תוך כמה ימים עד חודש בדרכ . איזון ערכים בעיקרון עצם זה שהחלפתם את כל המים ולא כמו שאמרתי בתגובה הקודמות רק החלפות מים כ10-25 אחוז מהנפח הכולל גרם לאקווריום מבחינה ביולוגית התחלה מחדש ולאי יציבות ועכשיו צריך לחכות בסבלנות לא לאכלס כלום ואו לקנות בדיקות ערכים או ללכת לחנות לבדוק ערכים בדיקות אמוניה וניטראט (צריך להיות אפסי) בגדול ... וכמובן לא להכניס שום בעח לאקווריום עד אז.

 · 
1 אנשים אהבו את זה

אוסקר


תודה.

 · 

liran


בשמחה, בהצלחה .

 · 
הצטרף לפישי על מנת להגיב,
הרישום קל ופשוט !


או, הרשם באופן ידני

* אנא שמור על שפה מנומסת · קרא את כללי ההתנהגות בפישי.

 

חזרה לראש העמוד